X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś konwencja tematyczna PiS w Katowicach i cztery konwencje okręgowe

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 06:42
Dziś w Katowicach Prawo i Sprawiedliwość zorganizuje drugą z tzw. konwencji tematycznych. Takie spotkania są okazją do przedstawiania elementów programu wyborczego PiS, dzisiejsze będzie poświęcone gospodarce. Dziś i jutro partia zorganizuje również cztery konwencje okręgowe: w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie i Wadowicach. 
Audio
  • Przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski: formuła spotkania będzie typowa dla konwencji PiS (IAR)
Konwencja PiS w Bydgoszczy
Konwencja PiS w BydgoszczyFoto: PAP/Paweł Skraba

Politycy Prawa i Sprawiedliwości będą w weekend kontynuować prezentację programu wyborczego partii, który został ogłoszony dwa tygodnie temu podczas konwencji w Lublinie. W ubiegłą sobotę w Łodzi zainaugurowano cykl konwencji tematycznych, podczas których szczegółowo omawiane są poszczególne propozycje programowe PiS. Przed tygodniem politycy PiS pochylili się na rozwiązaniami dotyczącymi polityki rodzinnej. W najbliższą sobotę zajmą się kolejnym obszarem, który zajmuje ważne miejsce w programie partii - gospodarką.

Konwencja PiS PAP-1200.jpg
Prof. Mieczysław Ryba: w tej kampanii chodzi o wiarygodność. To PiS nadaje ton

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Prezes PiS: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność

- Zostaną przedstawione nasze propozycje, z konkretnymi rozwiązaniami dotyczącymi, zarówno tego jak będzie podnoszona płaca minimalna i z przedstawieniem tego, jak będą wprowadzone zmiany dotyczące niższych składek ZUS dla przedsiębiorców - mówi portalowi PolskieRadio24.pl przewodniczący komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski. Polityk PiS dodaje, że uczestnicy konwencji odniosą się również do nieprawdziwych informacji dotyczących propozycji gospodarczych partii rządzącej, jakie pojawiły się w niektórych mediach po publikacji programu wyborczego ugrupowania. 

Odpowiedź na zarzuty opozycji

- Na tej konwencji nastąpi bezpośrednie odniesie się do tych pojawiających się kłamliwych zarzutów o tym, że będziemy podnosić ZUS dla przedsiębiorców czy, że nie zrealizujemy podniesienia płacy minimalnej - tłumaczy Sobolewski. Szef komitetu wykonawczego PiS powiedział Polskiemu Radiu, że konwencja odbędzie się w formule debaty, podobnej do tej, jaka miała miejsce podczas konwencji w Łodzi.

W konwencji w Katowicach wezmą udział między innymi, prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz szef rady programowej PiS Piotr Gliński, była premier, wiceprezes PiS Beata Szydło oraz minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Konwencja rozpocznie się o godzinie 12.

Konwencja w Wadowicach

1200_KonwencjaPiS_PAP.jpg
O programie społecznym i bezpieczeństwie Polski. Konwencja PiS w Radomiu

Dziś także odbędzie się również kolejna konwencja okręgowa PiS. Tym razem prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzi Wadowice. - To jest okręg chrzanowski, czyli numer 12. w wyborach do Sejmu - mówi Krzysztof Sobolewski. Konwencja w Wadowicach rozpocznie się o godzinie 16. Krzysztof Sobolewski mówi, że konwencja odbędzie się w formule znanej z innych konwencji okręgowych. - Na pewno będzie wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wystąpienie lidera listy i prezentacja całej listy kandydatów do Sejmu i kandydata do Senatu - dodaje szef komitetu wykonawczego PiS.

W niedzielę Prawo i Sprawiedliwość planuje zorganizować trzy konwencje okręgowe. O godzinie 11. odbędzie się konwencja w Krakowie, o godzinie 14:30 planowana jest konwencja w Nowym Sączu, a o godzinie 18. w Tarnowie. We wszystkich wydarzeniach weźmie udział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do wyborów PiS planuje zorganizować łącznie aż 41. konwencji okręgowych.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] J. Kaczyński: miażdżąca większość naszych obietnic została wykonana

- Konsekwentnie realizujemy plan naszej kampanii i zapowiedź szefa sztabu wyborczego PiS Joachima Brudzińskiego oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że odwiedzimy w kampanii wyborczej wszystkie okręgi wyborcze - mówi Krzysztof Sobolewski. - Dlatego w ten weekend pan prezes będzie gościł w Małopolsce - dodaje. 

MF/pb, IAR, PolskieRadio24.pl/ mbl

Czytaj także

O modelu państwa dobrobytu i rodzinie. Konwencje PiS na Dolnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 17:14
- Polskie państwo, a w szczególności sądownictwo, wymaga naprawy - mówił na konwencji w Wałbrzychu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Weekendowe konwencje wyborcze PiS mają być miejscem, w którym czołowi politycy partii rządzącej omawiają punkty ogłoszonego w sobotę programu wyborczego, noszącego nazwę "Polski model państwa dobrobytu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: miażdżąca większość naszych obietnic została wykonana

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 16:56
- Dobra zmiana trwa już prawie cztery lata, więc jest już czas na podsumowanie, ale też czas na wyznaczenie dalej idących celów, na spojrzenie w przyszłość. To podsumowanie w gruncie rzeczy można zamknąć jednym słowem - wiarygodność - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Radomiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: Polska nie może być krajem taniej siły roboczej. To musi się skończyć

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 16:30
- Przez cztery lata zrobiliśmy bardzo wiele. Najbardziej eksponowane są nasze osiągnięcia w sferze społecznej, takie jakie wspieranie polskich rodzin - powiedział na konwencji regionalnej PiS we Włocławku prezes Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń