X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:58
- Stwarzamy szanse na to, aby obok sprawiedliwego systemu, zbudować system, który zbliży nas i zrówna z poziomem zachodniej części kontynentu. Nazwaliśmy to polską wersją państwa dobrobytu - podkreślił Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej w Bydgoszczy. Dodał, że jedyną gwarancją kontynuacji obecnej polityki społecznej jest PiS.
Audio
  • - Ogromną większość zwykłych Polaków musi się w końcu zorientować, że ta droga, którą żeśmy wybrali jest w ich oczywistym interesie - mówił podczas konwencji PiS w Bydgoszczy Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Bydgoszczy
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w BydgoszczyFoto: PAP/Paweł Skraba
  • Jarosław Kaczyński przemawiał podczas konwencji regionalnej PiS w Bydgoszczy
  • Zaznaczył, że u fundamentów polityki PiS leży system wartości, którego fundamentem jest rodzina
  • - Jedyną gwarancją kontynuacji obecnej polityki społecznej jest PiS - zapewnił
  • Prezes PiS podkreślił, że "aby Polska mogła się rozwijać, trzeba dokończyć proces pluralizacji mediów"

Konwencja PiS w Bydgoszczy - WIDEO

Prezes PiS zaznaczył, że jego partia opiera swoje działania na fundamencie, którym jest rodzina. - To było takim najgłębszym sensem tego kończącego się 4-lecia, tej kadencji - czynna odbudowa tego systemu wartości. Cała nasza polityka społeczna, ale także polityka w innych dziedzinach opierała się na przeświadczeniu, że ten system trzeba odbudować i trzeba go odbudować czynnie, poprzez działanie, poprzez przypomnienie, ale takie mocne, realne, że on obowiązuje, że on jest podstawą naszej przyszłości - mówił Jarosław Kaczyński.

Kacyznski pila pap 1200.jpg
Prezes PiS: polska rodzina jest atakowana. Musimy ten atak odrzucić

"Odbudowaliśmy polską demokrację"

- Nasze zapowiedzi we wszystkich właściwie dziedzinach zostały spełnione i to nie tylko te, które składaliśmy przed wyborami, ale także te, które składaliśmy już później, także przed wyborami samorządowymi czy europejskimi. Uzyskaliśmy dzięki temu coś, co jest niezwykle ważne w demokracji, co jest - powtarzam to ciągle - fundamentem demokracji przedstawicielskiej tzn. wiarygodność - dodał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Premier: podnoszenie płacy minimalnej to zjawisko realne i korzystne dla pracowników

- Jeżeli formacje polityczne, partie polityczne, a nie ma demokracji na świecie bez partii politycznych, nie spełniają swoich obietnic, traktują je tylko i wyłącznie jako element pewnej gry wobec społeczeństwa, pewnej manipulacji, socjotechniki, to wtedy cała demokracja staje się w gruncie rzeczy fikcją. My tego w ten sposób nie traktowaliśmy i możemy powiedzieć, że w tym sensie odbudowaliśmy polską demokrację - mówił prezes PiS.

morawiecki-1200-pap.jpg
Premier: obniżamy poziom, przy którym będzie ogłaszany alarm smogowy

Jarosław Kaczyński podkreślił, że demokracja odnosi się również do kształtu społeczeństwa i relacji społecznych, a także do relacji między regionami i grupami społecznymi. - Jeżeli jakieś społeczeństwo jest bardzo podzielone, na przykład jeżeli chodzi o dochody, zamożność czy bardzo podzielone, jeżeli chodzi o poziom rozwoju poszczególnych regionów, to nie jest to społeczeństwo demokratyczne - stwierdził.

"Polska wersja państwa dobrobytu"

Prezes PiS porównał zamożności Polski względem państw zachodnich na przełomie wieków. - Dzisiaj stwarzamy szansę, stwarzamy szansę na to, że obok tego sprawiedliwego systemu zbudować także system, który bardzo szybko, w sensie historycznym bardzo szybko, zbliży nas i zrówna z poziomem zachodniej części kontynentu - mówił.

- Doszliśmy do wniosku, że tę ideę, tę koncepcję trzeba nazwać - to jest polska wersja państwa dobrobytu i tu nie chodzi tylko o poziom zamożności, tu chodzi właśnie o tę sprawiedliwość, o te relacje między grupami, regionami - to dopiero łącznie tworzy koncepcję polskiej wersji państwa dobrobytu - dodał i zaznaczył, że ten cel można zrealizować w ciągu 3-4 kadencji.

Prezes PiS podkreślił też, że jednym z kluczowych warunków demokracji jest pluralizm medialny. - Żeby Polska mogła się rozwijać i być państwem demokratycznym, musimy dokończyć proces pluralizacji mediów - powiedział.

- Polakom należy się prawda, obywatelom demokratycznego państwa należy się prawda, a nie bajeczka o pięknej elicie i o tym, że nie ma żadnej alternatywy. Myśmy udowodnili, że ta alternatywa jest, ale teraz musimy udowodnić, że ta alternatywa ma społeczne poparcie - dodał Jarosław Kaczyński.

"Nasze portfele będą zasobniejsze"

Zapewnił, że po raz pierwszy w historii możemy żyć w kraju, który będzie na równi z państwami zachodniej Europy w kwestii rocznego dochodu na głowę.

- Mamy szansę zlikwidować tę różnicę - mówił prezes PiS. Dodał, że obecnie przeciętne zarobki w Polsce wynoszą 57 proc. zarobków w Niemczech. - A może być tak, że będzie to 100 do 100 procent (...) nasze portfele będą zasobniejsze - przekonywał. Prezes PiS podkreślił, że jest to możliwe w "dostrzegalnym" czasie.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że aby doprowadzić Polskę do takiego stanu "trzeba zrobić kilka rzeczy". - Po pierwsze, trzeba uzyskać sytuację, w której nasza polityka społeczna będzie kontynuowana - mówił. Dodał, że "jedyną gwarancją kontynuacji polityki społecznej jest Prawo i Sprawiedliwość".

Zaznaczył też, że "taka polityka" nie jest wyłącznie kwestią chęci, ale również "umiejętności i różnego rodzaju uwarunkowań". - Nasi konkurenci twierdzą, że oni wszystko utrzymają, ale nie utrzymają" - mówił Jarosław Kaczyński. - Nawet gdyby chcieli, a nie sądzę aby chcieli, to na to trzeba mieć inne niż oni umiejętności - to znaczy wyższe, ale także inne niż oni uwarunkowania - wyjaśnił.

"Prowadzimy politykę rozwoju"

Jarosław Kaczyński podkreślił, że trzeba prowadzić czynną politykę rozwoju. - Rolą państwa nie jest wyprzedawanie wszystkiego. Rolą państwa jest taka polityka, która najlepiej służy rozwojowi, ale rozwojowi, nad którym ma się jakąś kontrolę. Rozwojowi, który nie doprowadzi do tego, żebyśmy w pewnym momencie znaleźli się w Polsce, ale w Polsce, gdzie nic ważnego nie należy do Polaków. Byliśmy na tej drodze - mówił.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Sondaż: zdecydowane zwycięstwo PiS nad opozycją, PSL nie przekracza progu

I przekonywał, że "polityka rozwoju, wbrew temu, co niektórzy mogą sądzić, łączy się bardzo ściśle z polityką społeczną". - Rozwój na wysokim szczeblu może odbywać się tylko przy postępie technologicznym i organizacyjnym, a ten ma miejsce tylko wtedy, kiedy się opłaca. Opłaca się tylko wtedy, kiedy praca jest odpowiednio droga - mówił Jarosław Kaczyński.

kaczyński pap 1200.jpg
Prezes PiS: Polska nie może być krajem taniej siły roboczej. To musi się skończyć

Jarosław Kaczyński zachęcał uczestników konwencji PiS, aby do 11 października do ostatnich godzin przed ciszą wyborczą pracować nad przekonywaniem wyborców. 

"Droga, którą wybraliśmy, jest w interesie Polaków"

- Oczywiście nie poprą nas ci, którzy wierzą w takie skrajne idee liberalne, którzy uważają, że jak cokolwiek oddadzą innym, to jest to coś strasznego, czego oni przeżyć nie mogą - ci też nas nie poprą, ale ogromną większość zwykłych Polaków musi się w końcu zorientować, że ta droga, którą żeśmy wybrali, jest w ich oczywistym interesie, jest w oczywistym interesie miażdżącej większości społeczeństwa - mówił zaznaczając, że potrzebna jest intensywna praca, aby dotrzeć do wyborców z tym przekazem.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Marek Suski: udało nam się odebrać złodziejom pieniądze. Dzięki temu mogliśmy pomóc rodzinom

Zachęcał również, aby motywować tych wyborców, którzy patrząc na sondaże, przesądzają już o zwycięstwie PiS. - Nie wygraliśmy, możemy wygrać, mamy dużą szansę, ale praca do końca, a wtedy być może uda nam się po raz kolejny spotkać w tym miejscu, ale już po zwycięstwie, kiedy będziemy rozmawiali o tym, co już zupełnie konkretnie robimy idąc dalej, idąc ku polskiej wersji państwa dobrobytu, ku wolnej, silnej Polsce - podkreślał.

- Pamiętajcie państwo, że to jest możliwość, a pewności nie ma. Do samego końca trzeba pracować, trzeba mobilizować innych, o to proszę i proszę też, żebyśmy nie tracili wiary - mówił.

Regionalne konwencje PiS poświęcone są m.in. podsumowaniu dokonań mijających czterech lat i doprecyzowaniu nowych propozycji. W sumie, w kampanii czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzą 41 okręgów wyborczych. Jak mówi zastępca rzecznika partii Radosław Fogiel, celem są spotkania i rozmowy z Polakami.


paw/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:10
Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Lublinie przekonywał, że celem PiS jest budowa "polskiej wersji państwa dobrobytu". Podkreślił, że dla jego partii najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. - Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - mówił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PiS bardzo wysoko postawiło poprzeczkę". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:02
– PiS rozwija swoją skuteczną strategię, dlatego duży nacisk kładzie na rozwój Polski. Jeżeli koncepcja wyborcza ma mieć ręce i nogi, musi być stabilna, czyli mieć nogę socjalną i nogę rozwojową - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Makowski z portalu wp.pl. Gościem audycji był także Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń