X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński w Krakowie: Polska jest w stanie dogonić bogate kraje UE

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 11:00
Krakowskie spotkanie z wyborcami i sympatykami partii rozpoczął Jarosław Kaczyński. - Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw została już radykalnie poprawiona i będzie poprawiana nadal - mówił prezes PiS.
Audio
  • Małgorzata Wassermann na konwencji PiS w Krakowie (PR24)
  • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Krakowie (PR24)
Konwencja PiS w Krakowie
Konwencja PiS w KrakowieFoto: Twitter/ @pisorgpl

12.13

Zakończyła się konwencja PiS w Krakowie. Następne spotkanie z wyborcami i sympatykami partii - o 14.30 w Nowym Sączu, wieczorem - o godz. 18 - zaś w Tarnowie.

Konwencję transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24 i w portalu PolskieRadio24.pl:

12.05

Trwa przedstawienie kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu.

wassermann-1200-pap.jpg
Małgorzata Wassermann: budujemy silne państwo, które zwalcza patologie

12.01

Małgorzata Wassermann: Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło pełną demokrację we wszystkich tego aspektach. Wedle nas, silne państwo to państwo w pełni demokratyczne.

12.00

Małgorzata Wassermann: po naszych poprzednikach zostały długi, płacz Polaków i luka VAT. A po nas: 500+, wyprawka 300+, wyższe wynagrodzenia, wyższa stawka godzinowa, niższy ZUS. Tego można wymieniać bez liku.

Małgorzata Wasserman: za naszych poprzedników, państwo było słabe
00:29 wassermann - za poprzednich czasow.mp3 Małgorzata Wassermann: za naszych poprzedników, państwo było bezradne (IAR)

11.57

Małgorzata Wassermann: silne państwo to nie tylko ochrona najsłabszych, ale też gwarant tego, że owoce pracy nasz wszystkich, owoce wzrostu gospodarczego, owoce płynące z dobrej pracy spółek Skarbu Państwa trafią do każdego Polaka. 

11.52

Małgorzata Wassermann: To wielki zaszczyt po czterech lat móc stanąć przed krakowianami i powiedzieć: dotrzymaliśmy słowa, spełniliśmy obietnicę. Na sukces składa się program - mamy bardzo dobry program, na sukces składają się ludzie - mamy wspaniałego lidera i wspaniały zespół biało-czerwony, na sukces składa się uczciwość i determinacja. To wszystko są elementy, jakie posiadamy my.


krakow-1200-pap.jpg
Jarosław Kaczyński: idziemy ku własnym źródłom rozwoju

11.46

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: fundamentem państwa jest rodzina, której będziemy bronić.

11.40

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: idziemy ku własnym źródłom rozwoju, bo tak postępuje suwerenne państwo.

11.35

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: za 14 lat Polska dogoni średnią europejską. To są wyliczenia naukowców z SGH. Za 21 lat dogonimy Niemcy. Mamy wyjątkowo zdolnego premiera i on mówi, że to będzie jeszcze szybciej.

11.27

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę na krótko w 2005 roku, a potem w 2015. To była nowa ekipa - która nie miała nic wspólnego ani z komunizmem, ani z postkomunizmem. Oczywiście była i jest przedmiotem potężnego ataku, który w przekonaniu naszych przeciwników powinien być skuteczny. Ale nasi przeciwnicy nie wzięli pod uwagę jednej rzeczy: że będziemy rządzili sami i będziemy realizować nasz program.

- Odbudowywaliśmy elementarną sprawiedliwość, poprzez nasze programy społeczne i poprzez nasze zabiegi, zmierzające do tego, by ludziom - wszystkim ludziom - żyło się lepiej - mówił prezes PiS. - Odbudowaliśmy sprawność rządzenia. Nie pozwoliliśmy na dalsze okradanie naszego państwa, narodu, nas wszystkich. To stworzyło podstawę naszego sukcesu - podkreślił Jarosław Kaczyński.

11.20

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Kraków to dawna stolica Polski, miasto królewskie, dobre miejsce, by przypomnieć to, co działo się w Polsce po 1989 roku. W tym świetle zwycięstwo Andrzeja Dudy i to wszystko, co przeprowadziliśmy, nabiera innego znaczenia.

Wizytę w Małopolsce prezes Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął już w sobotę, gdy przekonywał wyborców w Wadowicach, że PiS zrealizowało wyborcze obietnice.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Jarosław Kaczyński: zrealizowaliśmy trudny program społeczny

konwencja pis pap 1200.jpg
Konwencja PiS w Katowicach i pakiet dla przedsiębiorców. "Krok w dobrym kierunku"

Podsumowanie minionych lat rządów

Na każdej konwencji Jarosław Kaczyński podsumowuje minione cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy i prezentuje nowe propozycje programowe, jak ogłoszony wczoraj w Katowicach Pakt dla przedsiębiorców. Właśnie podczas tej konwencji lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że stawką październikowych wyborów jest przyszłość Polski.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Premier: państwo musi bronić przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją

Objazd kraju kontynuuje również premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu będzie w Brzegu, Ząbkowicach Śląskich i Świdnicy.

Pakiet dla przedsiębiorców

W sobotę politycy partii spotkali się na konwencji programowej w Katowicach. Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował rządowy program dla przedsiębiorców.

>>> [ZOBACZ WIĘCEJ] Propozycje wsparcia i ulg. Pakiet PiS dla przedsiębiorców

1200_PiS_Pakiet_dla_przedsiębiorców.jpg
Pakiet dla przedsiębiorców. Sprawdź, co proponuje PiS

Rządowy pakiet dla przedsiębiorców zakłada ulgę w składkach ZUS w wysokości 500 złotych dla przedsiębiorstw o przychodach nie większych niż 10 tys. złotych i dochodach nieprzekraczających 6 tys. złotych miesięcznie, pozostawienie zryczałtowanej składki ZUS na dotychczasowym poziomie, a także udogodnienia w rozliczeniach podatku dla firm, obniżenie CIT dla większych przedsiębiorców, oraz wsparcie inwestorów.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] B. Szydło: państwo ma dawać szanse tym, którzy są w najtrudniejszej sytuacji

- Bez was nie byłoby tych wspaniałych sukcesów tych wspaniałych sukcesów polskich rodzin i całej polskiej gospodarki - mówił szef rządu na konwencji w Katowicach, zwracając się do przedsiębiorców.

Przedwyborcze spotkania w całej Polsce

Katowicka konwencja była drugą spośród tematycznych konwencji wyborczych PiS. Pierwsza z nich odbyła się w Łodzi, dotyczyła rodziny i polityki społecznej.

1200_Morawiecki_Ruda_Śląska_PAP.jpg
Premier: Polacy zasługują na godne życie i my to pokazujemy poprzez nasze programy

Organizację konwencji tematycznych zapowiedział prezes PiS w Lublinie. Wówczas Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz Beata Szydło przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi. Szef partii mówił wówczas, że program PiS będzie szerzej przedstawiany w trakcie konwencji tematycznych, które będą się odbywały w dalszej części kampanii wyborczej.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Piotr Gliński: polski rozwój to przede wszystkim wielkie projekty inwestycyjne

Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że do wyborów partia planuje zorganizować jeszcze konwencje tematyczne dotyczące polityki zdrowotnej i rolnictwa.

Poza konwencjami w tematycznych będą też spotkania z wyborcami w ramach tzw. konwencji regionalnych. W sumie, w kampanii czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzą 41 okręgów wyborczych. Jak tłumaczy zastępca rzecznika partii Radosław Fogiel, celem tych wizyt są spotkania i rozmowy z Polakami. Program przewiduje wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego i prezentację list kandydatów do parlamentu.


mbl

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: polska rodzina jest przedmiotem brutalnego ataku

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 17:04
- 13 października będziemy decydowali o tym, czy droga dobrej zmiany, na którą weszliśmy, będzie kontynuowana, czy ruszymy w innym kierunku - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji regionalnej w Wałbrzychu. W jego ocenie stawką jest także polska rodzina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczać mafie VAT

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 21:11
- Udowodniliśmy, że wiarygodność jest najważniejszą wartością polityczną. Jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczyć mafie VAT - mówił w sobotę w Bieruniu (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń