X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: nasi oponenci działają przez obrazoburcze profanacje i pomysły niszczące rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 13:57
- Opozycja proponuje rewolucję obyczajową, my robimy rewolucję godnościową - z jednej strony stawiamy na codzienną sprawność działania instytucji państwa, a z drugiej strony na wsparcie rodzin i ich godność - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym "Gazecie Polskiej".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM

We wtorek na portalu niezależna.pl opublikowano fragment wywiadu premiera Morawieckiego dla "Gazety Polskiej". Premier został zapytany m.in. o to, czy Polsce grozi widmo wojny kulturowej. W ocenie Morawieckiego opozycja "chciałaby serwować Polakom dość szokujące trendy obyczajowe i wokół nich budować przekaz oparty na skrajnych emocjach". Jak mówił, opozycja proponuje "rewolucję obyczajową", podczas gdy rząd robi "rewolucję godnościową".

"Zobaczcie Państwo sami – ci, którzy najbardziej promują skrajności kulturowe, nie potrafią sobie poradzić z realnym rządzeniem i zagrożeniem dla milionów obywateli. W Warszawie rząd zdążył wybudować most i awaryjny rurociąg, zanim władze miasta w ogóle ustaliły przyczyny awarii! Teraz mamy potężną awarię spalarni »Czajka« i znów widzimy bezradność. Ale do promocji spraw światopoglądowych są pierwsi" - mówił premier.

Inspiracja z historii

premier 1200 .jpg
Mateusz Morawiecki: budżet jest skrojony bardzo dobrze

Morawiecki podkreślił, że jego rząd idzie zupełnie inną drogą - z jednej strony stawia na codzienną sprawność działania instytucji państwa, a z drugiej strony na wsparcie rodzin i ich godność. "To chrześcijaństwo stworzyło najwspanialszą cywilizację, w której godność człowieka, wolność, prawo do kierowania swym życiem w szacunku do innych rozkwita w pełni. Dlatego, gdy nasi konkurenci proponują, aby tę tradycję unieważnić, aby o niej zapomnieć, my mówimy stanowcze »nie«" - oświadczył premier.

"Zdajemy sobie sprawę, że ukształtowanie polskiej kultury politycznej i gospodarczej było pracą wielu pokoleń naszych przodków" - mówił Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem, pracy tej nie należy traktować jak przestarzałych pomysłów na Polskę, a wręcz przeciwnie, powinniśmy się nią inspirować. "To ideowy skarbiec, z którego czerpiemy siłę i dzięki któremu budujemy – wzorem naszych ojców – wolne i tolerancyjne państwo. I łączymy tę propozycję z nowoczesnością i solidarnością społeczną – dającą szansę na rozwój gospodarczy, dobrobyt i bezpieczeństwo finansowe. Tak chcemy budować przyszłość, a nie jak nasi oponenci poprzez obrazoburcze profanacje czy pomysły niszczące małżeństwo i rodzinę" - wskazywał.

Profesjonalne państwo

Morawiecki mówił też o programie 500+. "Obiecaliśmy 500+? Obiecaliśmy, zrealizowaliśmy, ale przede wszystkim dlatego, że potrafiliśmy zdobyć pieniądze na finansowanie tego programu. Dzięki skutecznemu działaniu zdobyliśmy tych pieniędzy nawet więcej, niż obiecaliśmy. I co się z nimi stało? To, co stać się powinno. Rozszerzyliśmy program 500+, tak że teraz może z niego korzystać każde polskie dziecko. Tak właśnie działa profesjonalne państwo" - podkreślił premier.

"Tylko profesjonalne państwo może zagwarantować solidarną politykę społeczną. A tej gwarancji udziela tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości. I dlatego, moim zdaniem, wybory 13 października będą w dużej mierze głosem i wyborem polskich rodzin. Jakiej Polski chcemy: zapewniającej rodzinie bezpieczeństwo finansowe i godność na co dzień, czy zapewniającej niebezpieczne ataki na codzienność tradycyjnej polskiej rodziny?" - powiedział szef rządu.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: Polacy muszą żyć na poziomie europejskim

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 15:08
- Nasz program to program realnej demokracji, lepszej pracy, lepszej płacy, bezpiecznej rodziny, bezpiecznego państwa, bezpieczeństwa na ulicach - to chcemy kontynuować i wzmacniać - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Ząbkowicach Śląskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nie walczymy z przedsiębiorcami. Narracja KO się nie klei

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 06:37
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że jego rząd tworzy dla przedsiębiorców najlepsze możliwe warunki do rozwoju. - Gdybyśmy walczyli z przedsiębiorcami, to czy obniżylibyśmy CIT dla małych spółek z 19 do 9 procent, czy teraz proponowali mikrofirmom obniżkę obciążeń ZUS-owskich o blisko 500 złotych miesięcznie? - pyta premier w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń