X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

MON z rekordowym budżetem na 2020 r. Wzrost wydatków obronnych o 5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 11:46
W 2020 roku Polska przeznaczy na obronę ponad 49,8 mld złotych. To o ponad 5 mld więcej niż w roku bieżącym. Udział nakładów na obronę w PKB wyniesie 2,1 proc. - wynika z projektu budżetu opublikowanego przez Ministerstwo Finansów.
Polskie wojsko podczas defilady
Polskie wojsko podczas defiladyFoto: shutterstock/irena iris szewczyk

<<CZYTAJ TAKŻE>> Nowy minister finansów, inwestycji i rozwoju: na pierwszym miejscu stabilność finansów publicznych

- Ten budżet po raz pierwszy od czasów transformacji jest budżetem państwa bez deficytu, jest budżetem, który jest zrównoważony - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do całego projektu budżetu. Dodał, że w 2020 r. dochody i wydatki budżetowe będą wynosiły po 429,5 mld zł, z kolei wydatki na cele społeczne mają wynieść ponad 66 mld zł. - Budżet państwa nie jest już bankomatem dla przestępców podatkowych - zaznaczył.

Trump Duda PAP 1200.jpg
Deklaracja o współpracy obronnej i zniesienie wiz. Spotkanie prezydentów Polski i USA

Polskę za wydatki na obronność chwali Georgette Mosbacher. "W przeciwieństwie do Niemiec Polska wypełnia zobowiązanie do wydatkowania 2 proc. PKB na rzecz NATO. Chętnie byśmy powitali w Polsce amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech” – napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce.

Również prezydent USA Donald Trump wielokrotnie w superlatywach mówił o polskiej polityce obrony w kontekście zobowiązań wobec NATO.

mr, TVP Info, defence24.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: budżet jest skrojony bardzo dobrze

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 15:45
- Po konsultacjach w Radzie Dialogu Społecznego rząd wprowadził do projektu budżetu na 2020 r. drobne korekty, ale pozostaje zrównoważony - mówił premier Mateusz Morawiecki we wtorek po posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto projekt. Budżet jest skrojony bardzo dobrze, na miarę, jest prorozwojowy - ocenił.
rozwiń zwiń