X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Gertruda Uścińska: złożono ponad 135 tys. wniosków o 500+ dla niesamodzielnych

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 14:53
- Mimo, że rozpatrywanie wniosków o świadczenie 500+ dla osób niesamodzielnych rozpocznie się 1 października, do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpływa coraz więcej wniosków o to świadczenie. - Zainteresowanie jest więc ogromne - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Audio
  • Prezes ZUS, profesor Gertruda Uścińska: świadczenia przysługują do 1600 złotych dochodu (IAR)
  • Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska: wymagane jest orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji (IAR)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Lucky Business/ Shutterstock

Prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska powiedziała IAR, że Zakład zaczął przyjmować wnioski od 2 września od południa i do dzisiaj złożono ich ponad 135 tysięcy.

shutterstock_niepełnosprawni1200.jpg
500+ dla osób niesamodzielnych. Od października wnioski online

Prezes ZUS: ogromne zainteresowanie

- Na sali obsługi klientów ZUS przyjął już ponad 600 tysięcy osób, które przyszły, by uzyskać informacje, jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać to świadczenie. Zainteresowanie jest więc ogromne - zaznaczyła prezes.

O świadczenie mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji, a suma przysługujących im świadczeń z funduszy publicznych nie przekracza 1600 złotych. Muszą mieć również orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Stanisław Szwed: program 500+ to nasz duży wspólny sukces. Środki nie są marnotrawione

Prezes Gertruda Uścińska pytana czy przy tak ogromnym zainteresowaniu tym świadczeniem nie zabraknie lekarzy orzeczników, zapewniła, że ZUS pozyskuje lekarzy w całej Polsce w jednostkach terenowych.

Połowa wniosków już z orzeczeniem

- Ostatnio udało się też pozyskać kilku w Warszawie z prywatnych klinik. Poza tym już w tej chwili połowa wniosków, które złożono, jest już z orzeczeniem lekarzy orzeczników, nie ma więc obaw, że z orzeczeniami będzie problem- mówiła profesor Uścińska.

Prezes w rozmowie z IAR przypomniała również, że od 4 października wnioski o świadczenie uzupełniające będzie można składać też online.


mbl

Czytaj także

ZUS: niemal 19 tys. wniosków o 500+ dla osób niesamodzielnych

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:24
Jak przekazał rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz, w ciągu tygodnia, od kiedy ZUS udostępnił formularz wniosku o tzw. świadczenie 500+ dla osób niesamodzielnych, wpłynęło 18,4 tys. wniosków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. Szydło: państwo ma dawać szanse tym, którzy są w najtrudniejszej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 13:04
- Fenomenem polskiego rozwoju jest to, że programy społeczne stały się motorem napędowym polskiej gospodarki. Udało nam się coś niesamowitego - powiedziała była premier Beata Szydło na konwencji PiS w Katowicach. 
rozwiń zwiń