more_horiz
Wiadomości

Nominacje i wyróżnienia. Wojska Obrony Terytorialnej obchodzą swoje święto

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 06:36
Żołnierze nowej formacji uroczyste obchody rozpoczną w południe w Warszawie na placu Piłsudskiego. Na święcie nie zabraknie zwierzchnika sił zbrojnych prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka.
Audio
  • Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR)
Przysięga wojskowa Terytorialsów
Przysięga wojskowa TerytorialsówFoto: terytorialsi.wp.mil.pl

27 września to data wyjątkowa - równo 80 lat temu powstało Polskie Państwo Podziemne, a Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują tradycje Armii Krajowej. W czasie trwania uroczystości prezydent Andrzej Duda przekaże sztandary trzem brygadom najmłodszego z rodzajów polskich wojsk - Podlaskiej, Lubelskiej i Podkarpackiej.

Nominacje dowódców i wyróżnienia dla najlepszych 

terytorialsi 1200.jpg
Grójec: przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mianuje natomiast nowych dowódców brygad. Wojskom Obrony Terytorialnej przekazany zostanie również testament Polskiego Państwa Podziemnego. Dokona tego prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Leszek Żukowski.

Podczas ceremonii rozdane zostaną wyróżnienia dla najlepszych żołnierzy, a także odbędzie się pokaz sprzętu wykorzystywanego przez WOT. Nie zabraknie żołnierskiej grochówki.

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służy blisko 22 tysiące żołnierzy. Do końca roku w szeregi nowej formacji wstąpi jeszcze kilka tysięcy osób.

koz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem