X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

K. Czabański: prawo chroniące dzieci w szkole nie zawsze jest przestrzegane

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 22:23
- System szkolny ma prawo, które powinno chronić dzieci. Niestety, prawo jest w wielu sytuacjach omijane bądź łamane, a nie spotyka się to z odpowiednią reakcją struktur państwowych - powiedział szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych i poseł PiS Krzysztof Czabański był organizatorem wykładu małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak pt. "Prawa rodziców w polskiej szkole - praktyczne porady wobec ataku ideologii neomarksistowskiej" w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu.

twitter krzysztof czabański free 1200.jpg
Senat przyjął sprawozdanie z działalności Rady Mediów Narodowych w 2018 r.

- Wykład w Toruniu nie był powtórzeniem tego, co pani kurator mówiła dziś we Włocławku. Miał on bardzo ciekawą treść praktyczną. Dowiedziałem się wielu rzeczy, między innymi tego, że nasze prawo jest bardzo dobrze skonstruowane w tym obszarze, więc gdyby było przestrzegane powinno uniemożliwiać eksperymenty na dzieciach w szkołach. One dotyczą często seksualizacji, ale również innych spraw. System szkolny ma prawo, które powinno chronić dzieci, bo pani kurator słusznie zwróciła uwagę, że głównym celem jest bezpieczeństwo dziecka - powiedział Krzysztof Czabański.

"Prawo jest w wielu sytuacjach omijane bądź łamane"

Dodał, że jeżeli prawo zapewnia ochronę uczniów na odpowiednim poziomie, to powstaje pytanie - skąd w ogóle te zagrożenia. - Dla mnie, jako dla polityka, odpowiedź jest dość nieprzyjemna, a mianowicie widać po tym, że prawo w Polsce nie jest przestrzegane. Starając się zmienić na lepsze warunki, w jakich przebywają bezdomne zwierzęta czy dbając o ochronę zwierząt, miałem wrażenie, że prawo jest w wielu sytuacjach omijane bądź łamane, a nie spotyka się to z odpowiednią reakcją struktur państwowych - podkreślał K. Czabański.

PAP Krzysztof Czabański 1200.jpg
K. Czabański: PO milczy ws. K. Jachiry. To oznacza akceptację

- Sądziłem, że jest to wyjątek, a okazuje się, że bardzo ważny obszar życia, czyli oświata, ma świetne prawo, ale w wielu wypadkach nieegzekwowane bądź bezkarnie omijane na przykład przez dyrektorów czy samorządy. Myślę, że politycy będą mieli o czym myśleć w nowej kadencji, jeżeli chodzi o sposób funkcjonowania aparatu państwowego - mówił Krzysztof Czabański, który kandyduje z drugiego miejsca na liście PiS do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim.

Poczucie odpowiedzialności dyrektorów

Kurator Barbara Nowak oceniła, że w tym zakresie szwankuje przede wszystkim poczucie odpowiedzialności dyrektorów. - Nadal występuje pewna niefrasobliwość. Nawet taka, która nie jest czasem zamierzona, przy sprawdzaniu osób chcących wejść do szkoły, czy w zakresie sprawdzania źródeł przekazywanych informacji. Rodzice muszą dostawać pełną informację, którą posiada dyrektor, żeby odpowiedzialnie powiedzieć czy życzą sobie takich zajęć dla swoich dzieci. Wiem też o tym, że w wielu wypadkach w takich zajęciach nie uczestniczą nauczyciele, a oni mają taki obowiązek. Osoba wchodząca z zewnątrz mówi często: "niech pani sobie odpocznie, bo dzieci są pod dobrą opieką - podkreśliła Barbara Nowak. Dodała, że nie może tak być.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zahamować cenzurę". K. Czabański o blokowaniu postów na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 09:38
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreśla, że presja na Facebooka ma sens. W poniedziałek złożył on pozew w sądzie w Warszawie przeciwko portalowi społecznościowemu w sprawie łamania konstytucyjnej zasady wolności słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na rynku mediów TVP sprawuje się nader dobrze". Krzysztof Czabański odpowiadał na pytania senatorów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 12:21
Senat zapoznał się w czwartek z informacją o działalności Rady Mediów Narodowych w 2018 r. Szef RMN Krzysztof Czabański wyjaśnił, że "głównie chodzi o kształtowanie składów osobowych zarządów i rad nadzorczych spółek publicznej radiofonii i telewizji oraz PAP, wyrażanie zgody na powoływanie dyrektorów oddziałów terenowych TVP S.A. oraz o uzupełnianie składów rad programowych".
rozwiń zwiń