X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Sellin: to, co proponujemy Polakom, to nie socjal, a inwestycja

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 20:00
– Nasza wizja Polski jest czytelna. To dojście do polskiego modelu państwa dobrobytu – powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Odniósł się również do znaczenia polityki historycznej w funkcjonowaniu państwa. – Jest ona rodzajem budowania kapitału moralnego narodu – podkreślił.
Audio
  • 28.09.19 Jarosław Sellin: podnosimy godność życia polskich rodzin.
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowegoFoto: PR24/AK

Kampania wyborcza wkracza w decydującą fazę. W Opolu i Zielonej Górze odbyły się kolejne konwencje Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Sellin wskazał, że w toczącej się walce o głosy wyborców jest za dużo emocji, a za mało, zwłaszcza ze strony oponentów politycznych Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiania propozycji programowych i wizji Polski.

– Nasza wizja jest czytelna. To dojście do polskiego modelu państwa dobrobytu. Wszystko jest rozpisane w 240-stronicowym dokumencie. Wychodzimy do Polaków z pozytywnym przekazem, a to, że specjalnością naszych oponentów jest kampania negatywna, nie najlepiej o nich świadczy – zaznaczył wiceminister.

Inwestycja w godność polskich rodzin

Ze strony partii opozycyjnych pada pod adresem PiS zarzut, że pod hasłem państwa dobrobytu idzie dalsze rozdawnictwo socjalne. - Wszystko, co proponujemy dla poprawy jakości życia Polaków to nie socjal, a inwestycja i podnoszenie godności życia polskich rodzin. Do końca będziemy z pokorą pracować, by uzyskać zaufanie wyborców – zapewnił Jarosław Sellin.

Polityka historyczna budulcem kapitału moralnego

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego był obecny na Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci", który odbywa się w Gdyni. Podczas tego wydarzenia odbyła się m.in. debata o roli muzeów w polityce historycznej.

Jarosław Sellin przypomniał, że gdy w polskiej polityce dominowali postkomuniści oraz elity lewicowo-liberalne obecny był ton kwestionujący zagadnienie polityki historycznej, a historia była lekceważona.

– Wszystkie poważne państwa na świecie świadomie prowadzą politykę historyczną, która jest rodzajem budowania kapitału moralnego danego narodu. Jeśli świat nie zna prawdy o naszej historii, to wtedy inni zaczynają o nas opowiadać. Musimy robić to sami, na użytek wewnętrzny dla spoiwa społecznego, ale również na użytek zewnętrzny, by wiedziano prawdę o naszym państwie. Musimy robić to poprzez trwałe instytucje, którymi są przede wszystkim muzea – zaznaczył.

Walka o prawdę

"Powinniśmy koncentrować się przede wszystkim na walce o prawdę" – stwierdził Jarosław Sellin. – Jeśli chodzi o prawdę o naszej historii, to w porównaniu z największymi sąsiadami ze wschodu i zachodu mamy więcej powodów do chluby niż do wstydu – stwierdził rozmówca Polskiego Radia 24.

Z Jarosławem Sellinem rozmawiał Antoni Opaliński.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 28.09.2019

Godzina emisji: 15:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin: udowadniamy, że można prowadzić ambitną politykę kulturalną, w tym historyczną

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 20:22
– Nasi poprzednicy, establishment III RP, wmawiali, że historią powinni zajmować się historycy, a nie państwo i instytucje państwowe. To błąd. Każde poważne państwo prowadzi politykę historyczną – powiedział Jarosław Sellin wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. – W ostatnich trzech latach zwiększyliśmy wydatki na polską kulturę o 1/5 – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: w tej kampanii chodzi o wiarygodność. To PiS nadaje ton

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 10:52
- W tej kampanii mówi się o programach, ale o wiele bardziej mówi się o wiarygodności i tutaj wydaje się, że ton zdecydowanie nadaje Prawo i Sprawiedliwość - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba.
rozwiń zwiń