X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Posłowie". Odrealniające powieści na jesień

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 23:30
W pierwszej części audycji prowadzący rozmawiali o książce Dominiki Słowik "Zimowla". W drugiej części zajęli się najnowszą publikacją Pawła Sołtysa "Nieradość".
Audio
Okładki książek Pawła Sołtysa Nieradość i Dominiki Słowik Zimowla
Okładki książek Pawła Sołtysa "Nieradość" i Dominiki Słowik "Zimowla"Foto: Wyd. Czarne/Wyd. Znak

Akcja "Zimowli" rozgrywa się w miasteczku w Dolinie Zmornickiej. Miejsce oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Mieszkańcy chcą odkryć najściślej strzeżony sekret.

Zdaniem Łukasza Orbitowskiego to znakomita opowieść, która rozgrywa się na granicy pomiędzy wyjaśnialnym a niewyjaśnialnym. Pod koniec książki jednak wsyzstko zostaje wyjaśnione. Bohaterowie książki muszą się zmierzyć z szeregiem niesamowitości - wilkołakiem, wizjonerką, zaginionym skarbem i cudami.

Prowadzący zgodzili się, że wyjaśnienia kończące opowieść zmieniają wybrzmienie całej książki.

Przechwytywanies kopia 1200.jpg
"Wasz cyrk, moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów"

Krótkie historie

Książka Pawła Sołtysa "Nieradość" to podobnie jak jego "Mikrotyki" zbiór krótkich tekstów. W swojej najnowszej pozycji autor przygląda się małym miasteczkom z ich tajemnicami i ludzkimi dramatami.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Audycję "Posłowie" prowadzili Łukasz Orbitowski i Piotr Gociek.

Data emisji: 2.10.19

Godzina emisji: 23:06

Polskie Radio 24/st/mat.promocyjne

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Posłowie" na groteskowej nucie i o tym, co ważne

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 22:30
- Jest to książka bardzo kobieca. Mimo że mamy tu do czynienia z opowieścią o biurokracji, absurdzie życia, to mamy tu także świat życia rodzinnego głównej bohaterki - podczas pierwszej części audycji Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski rozmawiali o książce "Kancelaria" Helen Phillips. W drugiej części wzięli na tapetę "Nie ma czasu. Myśli o tym, co ważne" Ursuli K. Le Guin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie. O książce "Instytut" Stephena Kinga

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 12:07
- To książka ułożona z motywów, które już widzieliśmy albo czytaliśmy w innych miejscach. Ale napisana tak, że jej autor znów dał świadectwo, jak dobrym jest pisarzem - tak Piotr Gociek odniósł się do "Instytutu", najnowszej powieści Stephena Kinga. O tej pozycji oraz o "Adwokacie diabła" Andrew Neidermana w audycji "Posłowie" rozmawiał z Łukaszem Orbitowskim.
rozwiń zwiń