more_horiz
Wiadomości

Piotr Müller: atak lidera PO na Mateusza Morawieckiego jest skandaliczny

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 19:00
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zaatakował Mateusza Morawieckiego ws. frankowiczów. - Bank premiera Morawieckiego był jednym z banków, które w bardzo ofensywny, optymistyczny sposób rozdawały kredyty frankowe - stwierdził lider Platformy Obywatelskiej. Do jego słów odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Grzegorz Banaszak/REPORTER

- Bank premiera Morawieckiego był jednym z banków, które w bardzo ofensywny, optymistyczny sposób rozdawały kredyty frankowe. To jest ponad 1 mld 700 mln franków. Tyle zostało kredytów udzielonych. Dzisiaj jest decyzja TSUE, zmienia wszystko i pokazuje, w jaki sposób rząd PiS nic nie robiąc przez 4 lata zaniedbał i zaniechał aktywności w tej sprawie - stwierdził lider KO.

1200_Kwieciński_PAP.jpg
Jerzy Kwieciński: wyrok TSUE wzmacnia pozycję frankowiczów

Przypomnijmy, że sędziowie unijnego Trybunału Sprawiedliwości uznali, że interes i wola kredytobiorców są najistotniejsze i powinny przeważyć, ale to sądy polskie będą podejmowały decyzje o tym co dalej. Sędziowie w ogłoszonym orzeczeniu podkreślili, że nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego.

Rzecznik rządu odpowiedział na zarzuty lidera PO na Twitterze. "To Mateusz Morawiecki wprost wskazywał na ryzyka związane z udzielaniem kredytów frankowych" - podkreślił Piotr Müller.

IAR/dorzeczy.pl/pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem