X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przestraszyliśmy się ośmiorniczek, a powinniśmy się bać ośmiornicy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 10:38
Portal tvp.info opublikował dzisiaj nagranie rozmowy Sławomira Neumanna z działaczem Platformy Obywatelskiej z Tczewa. Wyłania się z niej rzeczywistość będąca karykaturą demokracji i polityki, rzeczywistość, w której zmanipulowani wyborcy opozycji głosują wbrew logice, etyce i zdrowemu rozsądkowi, forując osoby, które w ogóle nie powinny mieć możliwości sprawowania władzy.
Sławomir Neumann (PO)
Sławomir Neumann (PO)Foto: Grzegorz Banaszak/REPORTER/esatnews

Świat według Neumanna składa się z głupich wyborców, PiS-u i ludzi z Platformy Obywatelskiej. Głupi są nie tylko ci wyborcy, którzy głosują na PiS (jaka to miła odmiana po wielu wypowiedziach w tym tonie polityków PO i ich sympatyków!). Tym razem głupi są też wyborcy PO, elektorat „anty-PiS” i nawet crème de la crème „anty-PiS-u”, czyli Komitet Obrony Demokracji. Są oni tak niemądrzy, że szczególnie chętnie popierają ludzi z zarzutami sądowymi. Nie wierzą, że oskarżenia są prawdziwe, że aż tak wielu ludzi z PO może być rzeczywiście podejrzanych o przestępstwa. Tłumaczy to Neumann działaczowi PO, który uważa, że zarzuty prokuratorskie dyskredytują polityka.

czabanski krzysztof_5415 1200.jpg
K. Czabański o "taśmach Neumanna": mafijne podejście do państwa

Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia. (..) Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia.  – Sławomir Neumann na nagraniu z 2017 r.

Jaka z tego płynie nauka? Nieuczciwość w PO popłaca. Konflikt z prawem zapewnia sukces w wyborach i mocne poparcie partii. Jak to działa?

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Platforma w pigułce", "czysta hipokryzja". Internauci komentują "taśmy Neumanna"

Wystarczy powiedzieć, że sprawa łapówki, ukrytego majątku czy ustawionego przetargu to „sprawa polityczna” i „atak pisowskiej prokuratury”. Do gry włączają się zaprzyjaźnione media, które bronią polityka z zarzutami, hejterskie portale rzucają się na oskarżycieli i świadków, a farmy trolli dbają o to, by głosy zaniepokojonych internatów zostały zagłuszone i wyśmiane. Wytresowany w ten sposób wyborca „anty-PiS”  bierze automatycznie w obronę polityka, który ma problemy z prawem i przedłuża mu mandat na sprawowanie władzy… by ten mógł dalej, bezkarnie, robić to, co wcześniej.

neumann sejm 1200 pap.jpg
Posłanka PiS o "taśmach Neumanna": to jest prawdziwa twarz opozycji

Ten mechanizm opisany przez Neumanna w rozmowie z 2017 r. nie zawiódł w wyborach samorządowych. Wskazana, w cytowanym fragmencie, Hanna Zdanowska wygrała wybory w Łodzi w pierwszej turze z rekordowym poparciem 70 proc.! Pozostali samorządowcy związani z PO (i obciążeni różnej wagi zarzutami) również zdobyli władzę w wielkich miastach. Ten mechanizm dzisiaj działa. Na zarzuty stawiane przez media, CBA, prokuraturę politycy opozycji odpowiadają: „to sprawa polityczna”, „jesteśmy zaszczuwani”, „to atak”. Fakty nazywają propagandą, zarzuty oszczerstwami, bronią się wzajemnie, bo to się opłaca. I dostają dobre miejsca na listach do parlamentu.

Tym samym PO stosuje w praktyce, zapewne wbrew woli wielu jej działaczy, mechanizm polityczny promujący ludzi wchodzących w kolizję z prawem. Są oni, jak to podaje Neumann, zacnym towarzystwem i mogą liczyć na mocne wsparcie wyborców. I partii.

Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem.

Wsparcie partii ma znaczenie kluczowe. Ktoś musi wstawić się za politykiem podejrzewanym o łamanie prawa i wskazać, że to ten zły „PiS” chce go zniszczyć. Ktoś musi zorganizować mu „dobrą prasę”  w zaprzyjaźnionych mediach. I ktoś musi, a to brzmi najgroźniej, zapewnić długotrwały i finalnie korzystny przebieg postępowania w sądzie. To gwarantuje osobiście Sławomir Neumann.

(…) sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku**a nic. Będą prowadzić sprawy – i ch*j – Sławomir Neumann, nagranie ujawnione przez portal tvp.info

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Mariusz Błaszczak: politycy PO traktują ludzi z pogardą

Przypomnijmy sobie teraz wieloletnią walkę opozycji o tzw. wolne sądy, praworządność, walkę zarówno w kraju, jak i za granicą. Przypomnijmy sobie zaangażowanie najwierniejszych z wiernych, którzy utworzyli Komitet Obrony Demokracji. I „grillowanie” Polski w Unii Europejskiej w kwestii tzw. praworządności, włącznie z szantażem obcięcia funduszy unijnych. Nie konstytucji i nie praworządności bronili działacze PO i wykorzystani przez nich naiwni aktywiści. Bronią jak niepodległości Platformy, czyli siebie samych.

Facebook Sławomir Neumann 1200.jpg
"Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują". Kompromitujące nagrania Sławomira Neumanna

Jaka jest cena opieki przez PO? Ile osób, członków, działaczy, sojuszników i kandydatów do parlamentu z list Koalicji Obywatelskiej jest świadomych tych mechanizmów i uczestniczy w tej brudnej grze politycznej? Ilu działaczy KOD wie, na czym polega ta zła zabawa wyborcami?

Warto by Neumanna posłuchali ci, którzy mieli wobec PO jeszcze jakieś złudzenia. Z nagrań szefa klubu PO wyłania się obraz świata na opak: gdzie najlepszą rekomendacją polityczną jest bycie przestępcą, gdzie partia ma wpływ na „wolne sądy”, gdzie zmanipulowani wyborcy wybierają ludzi, którzy naruszają prawo.

Przed wyborami w 2015 r. Polacy przestraszyli się ośmiorniczek zjadanych na ich koszt przez polityków Platformy. Tymczasem powinni bać się zjadającej Polskę ośmiornicy. Czy 13 października Polacy postawią na uczciwość, czy pozwolą się dalej oplatać mackami?

Miłosz Manasterski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Za ten skandal odpowiada wyłącznie Pan". Poseł PiS do lidera PO ws. Jachiry

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 18:53
- Wiele przeżyłem i jako człowiek zanurzony w polityce od 40 lat mam grubą skórę. Jednak to, co wydarzyło się w ostatnich dniach oznacza przekroczenie bariery człowieczeństwa - napisał do Grzegorza Schetyny poseł Jacek Świat, wdowiec po posłance Aleksandrze Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wasi liderzy chowają głowę w piasek". List b. polityków PO ws. Jachiry

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 19:09
"Przypomnijcie sobie czym kiedyś była Platforma Obywatelska i dlaczego się w niej znaleźliśmy. Czy dziś możecie z czystym sumieniem powiedzieć: to jest Platforma jaką chciałem zbudować?" - piszą politycy Porozumienia w specjalnym liście do posłów PO, w związku z obecnością Klaudii Jachiry na liście KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Porwich o "taśmach Neumanna": dla liderów PO najważniejszy jest interes partii

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:30
- To instrumentalne traktowanie swoich ludzi. Interes partii ponad wszystko. Dla mnie to jest rzecz niewyobrażalna, żeby osoby, które mają służyć społeczeństwu, rozgrywały tylko swoje gierki ku uciesze wąskiej grupy osób - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni), odnosząc się do ujawnionych w piątek "taśm Sławomira Neumanna" - szefa klubu PO-KO.
rozwiń zwiń