X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rzeczniczka SLD o "taśmach Neumanna": KOD został cynicznie wykorzystany przez PO

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 13:37
- Działacze KOD są ludźmi zaangażowanymi, którzy rzeczywiście uwierzyli, że nośnikiem ich wartości będzie PO. Zostali ocenieni przez Sławomira Neumanna jako niewiele warci - powiedziała rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska, odnosząc się do ujawnionego przez TVP Info nagrania rozmowy Neumanna z działaczami z Pomorza w 2017 r.
Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska
Rzeczniczka SLD Anna Maria ŻukowskaFoto: PAP/Leszek Szymański

Chodzi o spotkanie Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, które miało miejsce pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Wkrótce mają powstać listy przed wyborami samorządowymi. Neumann jest niezadowolony z sytuacji w mieście - podaje TVP Info. Na nagraniach Neumann w wulgarny sposób odnosi się do Tczewa - miejscowości wchodzącej w skład okręgu, z którego startuje do Sejmu. "Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem (...) Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę" - mówił Neumann.

Facebook Sławomir Neumann 1200.jpg
"Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują". Kompromitujące nagrania S. Neumanna

Jak napisał portal TVP Info, Neumann powiedział też do lokalnego działacza PO z Tczewa, że "nie ma KOD-u, KOD jest niczym". "Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. Możesz mieć stu żołnierzy, którzy są, k..., Spartanami i wyj...ą ten tysiąc w kosmos. Pospolite ruszenia w Polsce kończyły się tym, że się napili na końcu Sejmu, k.... Jak szło wojsko zaciężne przeciwnika, to wypier... do domu. Taki jest KOD. Nie wierz w takie rzeczy. Ci ludzie na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda. KODziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować. Do tego się nadają, nic innego, naprawdę" - mówił Neumann.

A. Żukowska: cała szafa taśm

Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska oceniła, że TVP Info celowo opublikowało nagrania Neumanna na tydzień przed wyborami. - Te taśmy sobie leżały spokojnie gdzieś od 2017 roku i wypłynęły - nie przypadkiem - akurat w telewizji publicznej, gdzie pan Pereira publikował kolejne odsłony taśm z poprzedniej afery "Sowy i Przyjaciele". Być może ma całą szafę tych taśm i będzie je teraz wypuszczał cyklicznie - powiedziała Żukowska.

Odnosząc się do treści utrwalonej na taśmach, rzeczniczka SLD oceniła, że nagrane na nich słownictwo "jest, jakie jest". - Wszyscy jesteśmy ludźmi, ja też nie jestem święta, jeżeli chodzi o słownictwo - przyznała.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Przestraszyliśmy się ośmiorniczek, a powinniśmy się bać ośmiornicy [FELIETON]

1200_Neumann_Sejm_PAP.jpg
O czym wie S. Neumann? "Adamowicza można było wyprowadzić w kajdankach"

Ale - jak zauważyła - taśmy zwierają także kilka "przykrych rzeczy". Jak mówiła, chodzi jej zwłaszcza o słowa dotyczące działaczy KOD. - Poznałam ich, demonstrowałam razem z nimi. Są ludźmi zaangażowanymi, którzy rzeczywiście uwierzyli, że nośnikiem ich wartości, o które walczą, czyli przywrócenie praworządności, będzie największe opozycyjne ugrupowanie sejmowe, czyli PO - powiedziała Żukowska.

Oceniła, że słowa Neumanna, dotyczące działaczy KOD, mogą być dla nich przykre. - To bolesne usłyszeć takie słowa, że zostali w cyniczny sposób oceniani jako niewiele warci - podkreśliła rzeczniczka SLD.

"KOD został upolityczniony"

Żukowska zaznaczyła, że działacze KOD działali i organizowali masowe protesty w swoim wolnym czasie i za swoje pieniądze. W jej ocenie, wielu z nich na takie działania poświęcało nie tylko życie prywatne, ale też zdrowie. - Bardzo szanujemy te osoby i szkoda, że KOD został w ten sposób upolityczniony - powiedziała rzeczniczka SLD.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Platforma w pigułce", "czysta hipokryzja". Internauci komentują "taśmy Neumanna"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 10:10
TVP Info opublikowało w piątek nagrania z kuluarowych rozmów polityków Platformy Obywatelskiej. Słychać na nich szefa klubu PO-KO, który mówił m.in. o zasadach panujących w partii. "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości", "w Tczewie są same p***eby, rzygam Tczewem" - mówił Neumann. Internauci są oburzeni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik prezydenta o "taśmach Neumanna": muszą się temu przyjrzeć odpowiednie służby

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 10:32
- Słowa szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna pokazują, w jaki sposób PO podchodzi do spraw mniejszych miejscowości. Polska jest jedna, ale jak widać niektórzy brzydzą się małymi miastami, co jest nieakceptowalne - ocenił rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Neumann: te taśmy to odgrzewany kotlet i brudna kampania

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:16
- Mam poczucie, że w prywatnych rozmowach za dużo przeklinam - to moja wada i staram się z nią walczyć. Nie zawsze mi wychodzi. Czasy mamy takie, że trudno czasami nie przekląć - powiedział szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Jak dodał, opublikowanie taśmy to "brudna kampania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka o nagraniach Sławomira Neumanna: taśmy prawdy PO

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 13:19
- Może być gangster, złodziej, byle był w PO i byleby udało się opinii publicznej sprzedać historię, że jest atakowany przez PiS – tak w piątek Joanna Lichocka (PiS) skomentowała ujawnione przez TVP Info nagrania rozmowy Sławomira Neumanna (PO) z działaczami z Pomorza.
rozwiń zwiń