X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński w Krośnie: zniszczenie chrześcijaństwa to zniszczenie wolności

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 15:08
- Jeżeli głosowanie wypadnie po myśli naszej formacji, to spór między programem, który realizujemy, a nicością, którą reprezentuje opozycja zostanie rozstrzygnięty - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę w Krośnie (Podkarpackie) na konwencji partii.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Darek Delmanowicz
  • W Krośnie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, w której wziął udział m.in. Jarosław Kaczyński
  • Prezes partii rządzącej mówił, że: "demokracja istnieje wtedy, kiedy różne grupy zwane często elitami politycznymi, spierają się między sobą, proponując ludziom różne rozwiązania"
  • - Oni chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokrację, bo zobaczyli że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić - mówił o opozycji lider PiS
  • - Polska została zrabowana na dwieście kilkadziesiąt miliardów złotych - ocenił Jarosław Kaczyński odnosząc się do 8 lat rządów koalicji PO-PSL
  • - Rodzina jest fundamentem tej cywilizacji i fundamentem polskiej cywilizacji - podkreślił, dodając, że opozycja w Polsce realizuje rewolucję kulturową
  • - Nie wierzcie, w te bajki, że to oni (opozycja - red.) umieli rządzić gospodarką. Byli na pałę, a my jesteśmy na dobry stopień - mówił o osiągnięciach gospodarczych rządu Jarosław Kaczyński 

Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej PiS podkreślał, że partia zdobyła przez ostatnie cztery lata wiarygodność - "podstawową wartość, w polityce bezcenną".

- Zapowiedzieliśmy w 2015 r., że pewne rzeczy zrobimy i zmienimy politykę, i uczyniliśmy to - oświadczył Kaczyński.

pis_1200.jpg
Konwencja PiS w Krośnie - nasza relacja

Jak dodał prezes PiS, po wygranej w 2015 r., po raz pierwszy od 30 lat okazało się, że zapowiedzi są nie tylko grą wyborczą, manipulacją, oszustwem, ale są czymś, co tworzy poważny dialog między społeczeństwem, a tymi którzy dążą do objęcia władzy. - Co jest istotą demokracji - wskazał prezes PiS.

"Opozycja chce w Polsce zlikwidować demokrację"

- Oni chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokrację, bo zobaczyli że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić, nie mogą panować i w strefie politycznej, i w strefie ekonomicznej i w strefie kulturowej - mówił w niedzielę na konwencji wyborczej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes Kaczyński podkreślił w niedzielę w Krośnie na Podkarpaciu, że demokracja to jest poważny dialog i spór między programami. - Demokracja istnieje wtedy, kiedy różne grupy zwane często elitami politycznymi, spierają się między sobą, proponując ludziom różne rozwiązania. A społeczeństwo, wyborcy, obywatele wybierają spośród nich i ci, którzy uzyskają większość (...) mogą ten program realizować - wskazywał.

Szef PiS przypominał, że PO w 2007 r. obiecywało Polakom, że w ciągu "bardzo krótkiego czasu będziemy mieli Arkadię" - wszystkie dziedziny życica zostaną poprawione. - Przyszło osiem lat ich rządów i można powiedzieć jedno: Polska została zrabowana na dwieście kilkadziesiąt miliardów złotych - to jest szacunek wstępny i z pewnością niepełny - wskazał Kaczyński.

Prezes PiS zastrzegł, że to jest szacunek bardzo wstępny i niepełny. - Sądzę, że gdyby go dokończyć, gdyby odniósł się nie tylko do VAT-u, ale także do innych podatków i innych sposobów rabowania kraju, to byłoby to ze czterysta miliardów złotych, albo może więcej - czyli więcej niż całe środki europejskie dla Polski na siedem lat - oświadczył.

Podkreślił, że należy pokazywać różnice między wiarygodnością jednej formacji, a całkowitą niewiarygodnością, "a dziś też całkowitą nicością tych, którzy są przeciwko nam".

- Oni chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokrację, bo zobaczyli że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić, nie mogą dominować, nie mogą panować i w strefie politycznej, i w strefie ekonomicznej i w strefie kulturowej - mówił Jarosław Kaczyński

Zaznaczył, że "pewne ich zapowiedzi trzeba traktować poważnie". - Po pierwsze zapowiedź, że zlikwidują w Polsce demokrację. Bo te wszystkie pogróżki o tym, że po ich dojściu do władzy ludzie, którzy mieli inne poglądy, czyli PiS, zostaną ukarani, że różne decyzje zostaną cofnięte i to w sposób, taki, którego nie przewiduje konstytucja. To są pogróżki, które trzeba brać poważnie, przynajmniej, jeśli chodzi o ich intencje - mówił.

"Opozycja realizuje rewolucję kulturową"

- Zniszczenie chrześcijaństwa oznacza, że wszystko co służy ludziom zostanie cofnięte, prawa człowieka staną się fikcją, ale oznacza to również zniszczenie wolności; musimy polską wolność obronić - mówił w niedzielę w Krośnie na konwencji PiS prezes partii Jarosław Kaczyński.

Według Kaczyńskiego, opozycja w Polsce realizuje rewolucję kulturową, która ma zniszczyć wszystkie podstawy polskiej kultury, polskiej i europejskiej cywilizacji, która wyrosła z chrześcijaństwa.

"Nigdy w dziejach świata nie powstała cywilizacja, która ludzi traktowała tak dobrze, która doprowadziła do równouprawnienia narodów, kobiet i mężczyzn, praw dzieci, doprowadziła do daleko idących rozwiązań socjalnych, które służą słabszym. (...) To wszystko powstało w oparciu o chrześcijaństwo" - powiedział szef PiS

Odrzucenie chrześcijaństwa - kontynuował - "oznacza przyjęcie takiego wariantu cywilizacyjnego, który z całą pewnością dla ludzi przeciętnych będzie czymś nieporównywanie gorszym, dolegliwszym niż ta cywilizacja". "Wszystko co służy ludziom zostanie cofnięte, prawa człowieka staną się fikcją, bo poza ta cywilizacja takich praw po prostu nie ma" - powiedział Kaczyński.

Jak mówił, ten atak na chrześcijaństwo odbywa się w szczególny sposób, bo odwołuje się do "praw niektórych mniejszości". Dlatego - kontynuował - "ludzie, którzy mają odmienne preferencje w sferze intymnej są tutaj na pierwszym miejscu" bo jest to "szczególnie ostry atak na chrześcijaństwo, ale też dlatego, że to jest ostry atak na rodzinę". "A rodzina jest fundamentem tej cywilizacji i fundamentem polskiej cywilizacji" - stwierdził Kaczyński

1200_Szydło_Ciecierze_PAP.jpg
Beata Szydło: rodzina to dla Polski największy skarb. To najcenniejsze co mamy

Związki partnerskie

Mówił o drodze od wprowadzenia związków partnerskich, poprzez małżeństwa homoseksualne, do adopcji dzieci przez te małżeństwa. "To jest droga, którą oni z całą pewnością podejmą. Podejmą, żeby naszą kulturę zniszczyć" - powiedział szef PiS dodając, że rodzina zapewnia nie tylko ciągłość biologiczna, ale też kulturową Polaków. "Bez rodziny ten mechanizm upada. A rodzina ma być zniszczona. Taki jest cel" - dodał Kaczyński. Ocenił, że w Polsce ten cel nie jest wprost formułowany, ale w innych państwach Europy Zachodniej już tak.

Mówił, że zniszczenie chrześcijaństwa, wiąże się ze zniszczeniem jeszcze jednej, niezwykle istotnej wartości dla kultury polskiej. "To jest zniszczenie wolności - wolności słowa, sumienia, przekonań, nauki. To na zachód od naszych granic już trwa. W Polsce jest jeszcze słabe, ale pierwsze próby zostały poczynione. Musimy polską wolność obronić" - podkreślił Kaczyński wzywając do głosowania w wyborach na PiS.

"Oni nie umieli rządzić gospodarką"

- Nie wierzcie, w te bajki, że to oni umieli rządzić gospodarką. Byli na pałę, a my jesteśmy na dobry stopień - zapewnił podczas niedzielnej konwencji wyborczej PiS w Krośnie prezes partii Jarosław Kaczyński.

- Nie wierzcie, w te bajki, że to oni umieli rządzić gospodarką. Oni pod tym względem nie potrafili po prostu nic. Byli na pałę, a my jesteśmy na dobry stopień - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie mówiąc o poprzedniej ekipie rządzącej.

- Oni traktowali rządzenie jak zabawę, rozgrywkę wewnątrz pewnej grupy. Już jej nie nazwę, żeby potem procesów nie wytaczano - powiedział.

Zapewnił, że PiS przewiduje także realizację wartości, którą jest równość. - Równość między grupami społecznymi i - szczególnie teraz istotna w Polsce - równość między regionami - zapewnił.

Wyjaśnił, że częścią polityki PiS jest polityka zrównoważonego rozwoju. Mówiąc o Polsce "na wschód od Wisły" powiedział: "Chcemy, by ta część Polski, która jest wielkim zasobem tradycji i wartości, także w sensie ekonomicznym, rozwijała się szybko. Szybciej nawet niż pozostała część kraju. Żeby te różnice się wyraźnie zmniejszały".

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak