more_horiz
Wiadomości

Budowa CPK. Korea Południowa zainteresowana inwestycjami

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 13:49
- Współpraca gospodarcza się rozwija. Koreańczycy są zainteresowani udziałem w inwestycji dla nas kluczowej, przełomowej. Mam na myśli centralny port komunikacyjny w centrum Polski - powiedział po spotkaniach w Seulu szef MSZ Jacek Czaputowicz
Audio
  • Korea Południowa zainteresowana inwestycjami w CPK. Relacja z Seulu korespondenta Polskiego Radia Tomasza Sajewicza (IAR)
W Seulu szef polskiej dyplomacji rozmawiał m.in. o sytuacji na Półwyspie Koreańskim i cyberbezpieczeństwie
W Seulu szef polskiej dyplomacji rozmawiał m.in. o sytuacji na Półwyspie Koreańskim i cyberbezpieczeństwieFoto: PAP/EPA/YONHAP

Szef polskiej dyplomacji spotkał się w Seulu ze swoim południowokoreańskim odpowiednikiem, a także ministrem do spraw zjednoczenia. Korea Południowa to największy azjatycki inwestor w Polsce. Tematy rozmów zdominowały kwestie związane z inwestycjami.

cpk-1200-free.jpg
Centralny Port Komunikacyjny. Światowi giganci zainteresowani budową

Po rozmowach w Seulu minister Jacek Czaputowicz poinformował, że Koreańczycy są zainteresowani udziałem w kluczowej polskiej inwestycji.

W Seulu szef polskiej dyplomacji rozmawiał też o sytuacji na Półwyspie Koreańskim i kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] CPK, budowa dróg, rozwój kolei. Cztery lata inwestycji rządu w infrastrukturę

Jutro pod przewodnictwem Polski, USA i Korei Południowej, z udziałem przedstawicieli 50 państw, odbędzie się inauguracyjna sesja grupy roboczej do spraw cyberbezpieczeństwa.

paw/

Zobacz także

Zobacz także