X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Tęczowy piątek" w warszawskim liceum. Decyzja zapadła wbrew rodzicom

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 11:33
W XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie rada rodziców przegłosowała wpisanie do programu profilaktyczno-wychowawczego organizowanie "tęczowych piątków" w ramach propagowania tolerancji. Główny zarzut rodziców polega na tym, że doszło do wpisania organizacji "tęczowego piątku" do programu profilaktyczno-wychowawczego bez odpowiedniej informacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Nie było to wcześniej konsultowane wśród nas. Dopiero teraz się o tym dowiadujemy. Zdecydowana większość rodziców jest albo przeciwna, albo nie chce zajmować stanowiska – zaznacza jeden z rodziców w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

trzaskowski 1200 twitter.jpg
Ordo Iuris: w kadencji R. Trzaskowskiego zwiększono finansowanie LGBT

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Grzegorz Górny o ideologii LGBT: aksamitny totalitaryzm

- W klasie, do której uczęszcza moje dziecko, większość rodziców jest przeciwna organizacji "tęczowego piątku" – stwierdził inny rodzic. 

Przepisy oświatowe

Rzecznik prasowy warszawskiego kuratorium oświaty Andrzej Kulmatycki przyznał, że "uchwalanie programu profilaktyczno-wychowawczego to kompetencja rady rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną, tak to jest uregulowane w przepisach oświatowych. Ten program powinien odpowiadać na potrzeby szkoły i być aktualizowany w reakcji na ewentualne zagrożenia". Dodał, że w tej chwili nie ma wiedzy o ewentualnych skargach w tej kwestii. 

Dyrekcja szkoły nie odniosła się do pytań w tej sprawie dziennika. Na zapytanie nie odpowiedzieli również przedstawiciele rady rodziców.

Przeciwko ideologii LGBT w szkołach

– Oceniam te działania bardzo negatywnie – twierdzi Patryk Górski, radny warszawski (PiS). – Jestem całkowicie przeciwny uczeniu ideologii LGBT dzieci w szkołach. To indoktrynacja. Martwi mnie to, że obecny prezydent Rafał Trzaskowski wydał już na organizacje wspierające i promujące LGBT ok. 840 tys. zł. Niepokoi mnie to, że tego typu ideologie, jak nie odgórnie, jak nie prezydent Trzaskowski, to oddolnie są wpychane do szkół. Są to karygodne i niedopuszczalne działania – podkreśla Górski.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/213721,gender-w-tornistrze.html

dn/Nasz Dziennik

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypłaty 500+. Samorządy dementują słowa R. Trzaskowskiego o problemach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 15:26
Rafał Trzaskowski powiedział, że winę za niewypłacanie świadczeń 500+ ponosi rząd, który nie przekazuje stolicy wystarczających środków. Wskazał, że problem dotyczy wszystkich samorządów. Te jednak zaprzeczają, że mają trudności z wypłatami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ordo Iuris: w kadencji R. Trzaskowskiego zwiększono finansowanie LGBT

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 18:14
Od początku prezydentury Rafała Trzaskowskiego dla warszawskich organizacji LGBT przeznaczono więcej pieniędzy niż w ciągu całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tak wynika z zaprezentowanego dziś raportu, przygotowanego przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Przedstawia on źródła finansowania stołecznych organizacji LGBT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera w warszawskim ratuszu. Jest zawiadomienie CBA do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:47
Jak informują dziennikarze "Magazynu śledczego Anity Gargas", spółka komunalna Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie zapłaciła w 2012 r. ponad 39 mln zł inwestorom za nieruchomość, do której prawa kupili oni wcześniej za 7 mln zł.
rozwiń zwiń