X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Gazeta Polska": antysystemowcy z PSL w objęciach służb PRL

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 09:40
"26 czerwca 2012 r. Przed Katedrą Polową Wojska Polskiego w Warszawie gromadzą się tłumy - za chwilę ma się rozpocząć pogrzeb Sławomira Petelickiego (...). Operatorzy kamer filmują ludzi stojących przed świątynią (...). Wśród nich jest Paweł Kukiz stojący razem z wysokim mężczyzną, który odwraca się tyłem, gdy widzi kamerę. Tym człowiekiem jest przyjaciel Pawła Kukiza, Jerzy Hybiński, członek »brygad Misztala«, funkcjonariusz SB" - pisze "Gazeta Polska" w materiale o powiązaniach "antysystemowego" polityka ze służbami. 
Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz
Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł KukizFoto: Beata Zawrzel/REPORTER

"Znajomość Pawła Kukiza, który przebojem wszedł do polityki w 2015 roku, z byłym funkcjonariuszem SB nie jest przypadkiem odosobnionym" - zaznacza tygodnik w środowym wydaniu. "W wypadku Pawła Kukiza znajomości z funkcjonariuszami SB i WSI są o tyle szokujące, że muzyk i polityk przedstawia się jako antysystemowiec i zarzuca swoim politycznym przeciwnikom - politykom PiS - brnięcie w komunę" - kontynuuje "GP".

Ochotnik w milicji


psl pap 1200.jpg
Paweł Kukiz: mam nadzieję, że "małżeństwo" z PSL będzie trwało

"Przyjaciel Pawła Kukiza, pochodzący z Włocławka Jerzy Hybiński, zgłosił się do pracy w milicji na ochotnika w czerwcu 1981 roku, gdy trwał »karnawał Solidarności«. We wrześniu pracował już w Służbie Bezpieczeństwa jako pracownik operacyjny. (...) Z ramienia włocławskiej SB zabezpieczał proces funkcjonariuszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oskarżonych o uprowadzenie i zamordowanie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, który rozpoczął się w Toruniu 27 grudnia 1984 roku. Rok później, po zakończeniu zaocznych studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Hybiński napisał wniosek o przeniesienie do Wydziału Zabezpieczenia Stołecznego Urzędu Spraw Wewnętrznych, w skład którego wchodziła Sekcja Bojowa" - czytamy.

"Warto podkreślić, że Wydział Zabezpieczenia SUSW zajmował się głównie pacyfikacją protestów opozycji, a na jego czele w latach 80. stał Edward Misztal. (...) Kierowana przez niego jednostka (w której pracował m.in. Jerzy Hybiński) wsławiła się brutalnymi pacyfikacjami protestów opozycji w czasach PRL" - podkreśla gazeta.

Współpracownik Pawlaka

"Paweł Kukiz nie ukrywa swoich znajomości w środowisku ludzi służb specjalnych i mówi wręcz o łączących go z nim »bliskich relacjach«. (...) Wielokrotnie podkreślał swoją bliską znajomość ze Sławomirem Petelickim, byłym funkcjonariuszem SB, który w niewyjaśnionych okolicznościach miał popełnić samobójstwo w 2012 roku" - podaje dalej tygodnik.

"Służby »oczarowały« także Waldemara Pawlaka, byłego premiera, byłego szefa PSL, obecnie kandydata na senatora z list PSL. (...) Nie bez powodu jednym z najbliższych współpracowników Pawlaka był Zdzisław Skorża, najpierw funkcjonariusz w radomskiej SB, a w III RP kolejno zastępca szefa UOP i ABW. Niedawno został on zatrzymany przez CBA i postawiono mu zarzut w związku z wystawianiem fikcyjnych faktur" - czytamy.

"W PSL ważne funkcje zajmują ludzie figurujący w archiwach IPN jako osoby zarejestrowane jako tajni współpracownicy służb specjalnych w PRL lub funkcjonariusze służb komunistycznego systemu. Podobne sytuacje są w środowisku lewicy, co zresztą już nikogo nie dziwi" - dodaje tygodnik.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

L. Miller o współpracy Lecha Wałęsy z SB: są wystarczające materiały

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 07:55
– Na współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa są wystarczająco przekonywujące materiały – stwierdził Leszek Miller w wywiadzie dla Onetu. Były premier dodał, że na przyznanie się jest już za późno.
rozwiń zwiń