X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policjanci organizują zbiórkę krwi dla saperów rannych w wybuchu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:00
Śląscy policjanci organizują zbiórkę krwi w geście wsparcia wobec saperów rannych we wtorek w wybuchu w lesie w rejonie Kuźni Raciborskiej. Zaapelowali do całego środowiska mundurowego o honorowe oddawanie krwi.
Teren, na którym doszło do eksplozji niewybuchu w kompleksie leśnym w pobliżu Kuźni Raciborskiej
Teren, na którym doszło do eksplozji niewybuchu w kompleksie leśnym w pobliżu Kuźni RaciborskiejFoto: PAP/Hanna Bardo

Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z województwa śląskiego chcą w ten sposób przekazać saperom z Gliwic, że są z nimi i ich rodzinami.

Czytaj więcej
wybuch-kuznia-raciborska-pap-1200.jpg
Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Ciało jednego z saperów w zakładzie medycyny sądowej

Krew do jednostki wojskowej w Gliwicach

Akcja polega na honorowym oddawaniu krwi dla szpitali, w których leczeni są ranni żołnierze. Dwaj przebywają obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, a jeden w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Krew dowolnej grupy można oddać w punktach krwiodawstwa, wskazując szpital z dopiskiem np. "Dla saperów z Gliwic - by inni mogli żyć" "Potwierdzenia oddania krwi proponujemy potem przesyłać do jednostki wojskowej w Gliwicach, aby w ten sposób wyrazić swoje współczucie i solidarność z Kolegami, którzy ucierpieli w tym tragicznym zdarzeniu. Informacja o oddanej krwi jest automatycznie z centrum krwiodawstwa przekazywana do wskazanego szpitala. Podkreślamy, że zbiórka krwi ma charakter symboliczny, a wsparcie w postaci krwi trafi do różnych osób pilnie jej potrzebujących" - napisali policjanci w apelu.

Eksplozja niewybuchu

We wtorek po południu wskutek eksplozji w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską (Śląskie) na miejscu zginęli dwaj żołnierze 29. patrolu rozminowania 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Czterej inni zostali ranni.

Dwaj z nich doznali bardzo poważnych obrażeń. Przebywają obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im św. Barbary w Sosnowcu. Jeden z lżej rannych saperów jest leczony w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, drugi jeszcze we wtorek po zaopatrzeniu obrażeń opuścił szpital w Rybniku. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe informacje o stanie saperów. Szef MON odwiedził rannych

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 11:28
Stan jednego z dwóch najbardziej rannych wskutek eksplozji niewybuchu na Śląsku saperów jest skrajnie ciężki. Drugi, wraz z jednym lżej poszkodowanym żołnierzem, leży w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Obu odwiedził szef MON Mariusz Błaszczak, który wziął udział w odprawie w 6 Batalionie Powietrznodesantowym w Gliwicach. To właśnie w nim służyli dwaj saperzy, którzy zginęli usuwając niewybuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratura: jest śledztwo ws. eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 15:25
Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób w związku z eksplozją niewybuchu w Kuźni Raciborskiej. W wyniku wybuchu zginęło dwóch saperów.
rozwiń zwiń