X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nagroda Totus Tuus dla Naczelnej Redakcji Katolickiej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 16:52
Naczelna Redakcja Katolicka Polskiego Radia otrzymała nagrodę medialną Totus Tuus im. biskupa Jana Chrapka. Nagroda honoruje osoby i instytucje, których działalność przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. Nagrodę przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Audio
  • Nagroda Totus Tuus w kategorii propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II (IAR)
  • Nagroda Totus Tuus medialny im. biskupa Jana Chrapka dla Polskiego Radia (IAR)
Laureaci nagrody Totus Tuus
Laureaci nagrody Totus TuusFoto: Wojciech Kusiński/PR

W imieniu Redakcji, nagrodę odebrał jej redaktor naczelny ks. Andrzej Majewski oraz redaktor Polskiego Radia Małgorzata Bartas-Witan. - O ile udało się nam tak mówić do naszych słuchaczy, żeby ich łączyć, żeby tworzyć płaszczyznę spotkania, żeby kościół jawił się jako wspólny dom dla wszystkich ludzi, jeżeli to się udało i jeżeli to zauważyła kapituła to bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy - powiedział ksiądz Andrzej Majewski.

PAP Włocławek Polska pod Krzyżem 1 1200.jpg
"Polska pod Krzyżem". Ks. Dominik Chmielewski: to wołanie do Boga o miłosierdzie

Małgorzata Bartas-Witan zaznaczyła, że radia nie byłoby bez słuchaczy. - Chcieliśmy przede wszystkim podziękować naszym słuchaczom i tym stałym i tym okazjonalnym, bez państwa nie byłoby radia, nie byłoby nas i nie byłoby tego dobra, którym możemy się dzielić, bardzo cieszymy się, że możemy państwu służyć naszą pracą - zaznaczyła redaktor.

Nagrody Totus Tuus, nazywane "katolickim Noblem" honorują osoby i instytucje, których działalność przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. Nagrodę przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Bp Wiesław Mering: wrażliwość religijna jest w Polakach ciągle żywa

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach.

Nagrodę w kategorii osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej otrzymał - śpiewak w chórze Polskiego Radia, założyciel i dyrygent chóru Voce Angeli, w 1999 roku - dyrygent Chóru Papieskiego - Piotr Pałka, nagrodę w kategorii - promocja godności człowieka otrzymało Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia" w Lublinie, nagrodę w kategorii propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II otrzymało Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek", natomiast nagrodę specjalną za rok 2019 otrzymał ksiądz profesor Michał Heller.

Nagrody zostały przyznane w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego.

Nagroda TOTUS TUUS została ustanowiona z inicjatywy biskupa Jana Chrapka (zm. 2001). Statuetki wyobrażające anioły, dłuta krakowskiego artysty Wincentego Kućmy, po raz pierwszy Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia przyznała w 2001 roku.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władze Zakopanego: wpis J. Hartmana o krzyżu to atak ideologiczny

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 18:17
Władze Zakopanego odniosły się do wpisu profesora UJ Jana Hartma, że "Krzyż zabija i należy go usunąć z Giewontu". Jak czytamy w liście otwartym włodarzy Zakopanego, słowa filozofa są "ideologicznym atakiem". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. "Żywy pomnik" papieża Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 23:59
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia prowadzi fundusz stypendialny, który ma wspierać młodych ludzi z mniejszych miejscowości. Grzegorz Polak z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego podkreślił, że beneficjentami są "wspaniali, zdolni ludzie o mocnym kręgosłupie moralnym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabriel Bartoszewski: ofiara kard. Stefana Wyszyńskiego przynosi owoce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 13:21
Papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Polskim Radiu 24 ojciec Gabriel Bartoszewski przedstawił archiwalne zapiski tekstów Prymasa Tysiąclecia w kontekście jego biografii, która była ściśle połączona z historycznymi dziejami Polski.
rozwiń zwiń