X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ordo Iuris: "Tęczowy piątek" to próba wrogiego przejęcia szkoły

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 15:06
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris podkreśla, że organizacja na terenie szkoły wszelkich zajęć czy aktywności, które nie wynikają wprost z programu nauczania musi uzyskać zgodę zarówno dyrekcji, jak i rodziców. Zdaniem Instytutu akcja "Tęczowy piątek" to właśnie próba "wrogiego przejęcia szkoły".
Briefing prasowy Instytutu Ordo Iuris
Briefing prasowy Instytutu Ordo IurisFoto: PAP/Mateusz Marek

Akcja, którą organizuje Kampania Przeciw Homofobii, ma odbywać się jutro w szkołach pod hasłem wsparcia rzekomo nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Jak zaznacza adwokat Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, prowadzenie działalności organizacji pozarządowej na terenie szkoły - w trybie ustawy Prawo oświatowe - wymaga przede wszystkim zgody dyrekcji szkoły oraz rady rodziców.

Nie ma znaczenia czy taka akcja jest prowadzona przez zewnętrznych aktywistów czy przez wewnętrzną grupę wolontariuszy. Według prezesa Ordo Iuris zgoda dyrekcji i rodziców jest konieczna w przypadku wszelkich akcji, które wykraczają poza zwykły tok nauczania.

1200_LGBT_shutter.jpg
Tomasz Terlikowski: musimy mądrze odpierać ofensywę ideologiczną LGBT

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: "Tęczowy piątek" w szkołach. MEN: takie aktywności muszą się odbywać za zgodą rodziców"

Jak dodaje Jerzy Kwaśniewski organizacje LGBT chcą obejść prawo próbując przekonywać, że akcja "Tęczowy piątek" prowadzona przez nauczycieli nie wymaga zgody rodziców.

Jest analiza prawna i poradnik dla rodziców

Jerzy Kwaśniewski dodaje, że Instytut przygotował rodzicielskie oświadczenie wychowawcze, które rodzice mogą złożyć w szkole. Opublikował też analizę prawną "Tęczowego piątku", a także poradnik dla rodziców. Deklaruje również pomoc prawną wszystkim, którzy poczują się poszkodowani przez Kampanię Przeciw Homofobii.

"Tęczowy piątek" ma być zorganizowany po raz czwarty. Instytut Ordo Iuris na przełomie września i października wysłał do dwustu szkół w Polsce zapytania, czy ta akcja się u nich odbędzie. Większość odpowiedziała przecząco. Na temat akcji "Tęczowy piątek" wypowiedziała się też Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Podkreśliła, że "szkoła nie jest miejscem na propagowanie środowisk LGBT".

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy w szkołach jest miejsce na Tęczowy Piątek?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:00
Jak co roku, Kampania Przeciw Homofobii zaprasza szkoły do udziału w akcji Tęczowy Piątek.
rozwiń zwiń