X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zatrzymania CBA ws. korupcji. Wśród podejrzanych burmistrz Szprotawy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:34
Zarzuty łapownictwa i płatnej protekcji usłyszały trzy osoby zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wydział Komunikacji Społecznej CBA podał w piątek, że wśród nich jest burmistrz Szprotawy (woj. lubuskie).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Prowadzone przez CBA śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych oraz podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Zatrzymania miały miejsca w środę.

ABW3 1200.jpg
Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń podatku VAT. Prezes firmy z zarzutami

"Czynności śledczych pozwoliły zatrzymać – bezpośrednio po przyjęciu 500 tys. zł - osobę powołującą się na wpływy u Burmistrza Szprotawy. Pieniądze stanowiły gratyfikację w zamian za pośrednictwo w załatwieniu pomocy w nabyciu nieruchomości stanowiącej własność gminy" – podał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Milionowe straty trzech gmin. Dwie osoby w rękach funkcjonariuszy CBA

Burmistrz został zatrzymany w związku z żądaniem pół miliona korzyści majątkowej. Ujęto także osobę powołująca się na wpływy i podejmującą się załatwienia spraw urzędowych u wojewódzkiego konserwatora zabytków, w zamian za obietnice korzyści majątkowej w kwocie co najmniej 200 tys. zł.

Usłyszeli zarzuty, grozi im kary pozbawienia wolności

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Dział Prasowy Prokuratury Krajowej poinformował w piątek, że przedstawiono im zarzuty łapownictwa i płatnej protekcji, które zagrożone są karą do 12 oraz do lat 8 pozbawienia wolności.

PK podała, że w toku podjętych czynności przeprowadzono także przeszukania miejsc zamieszkania, pracy oraz prowadzenia działalności gospodarczej osób zatrzymanych.

Po dokonaniu analizy zgromadzonego w śledztwie materiału dowodowego prokurator skierował do Sądu Rejonowego Poznań Stare - Miasto w Poznaniu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania.

bartos 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomorze: dziesiątki milionów wyłudzonych dotacji. Zatrzymania CBA

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 09:20
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało następne trzy osoby w związku z nieprawidłowościami w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Śledztwo w tej sprawie dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami dotacji krajowych i UE.
rozwiń zwiń