X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń podatku VAT. Prezes firmy z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:45
Funkcjonariusze ABW zatrzymali prezesa firmy podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem nienależnych zwrotów podatku VAT. Jak wynika z ustaleń śledczych, w wyniku działań przedsiębiorstwa między styczniem 2013 r. a czerwcem 2015 r. Skarb Państwa mógł stracić ok. 60 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ABW/abw.gov.pl

Jak podaje portal wPolityce.pl, przedsiębiorcy postawiono już kilka zarzutów. Wśród nich znalazły się te dotyczące m.in. wyłudzeń podatku VAT, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Mężczyzna został już aresztowany, grozi mu do 15 lat więzienia.

leki free1200.jpg
Mafia lekowa rozbita przez służby. Zatrzymani właściciele sieci aptek, adwokaci i lekarz

Sprawa, jak oznajmia wPolityce.pl, jest rozwojowa. Dotychczas postawiono w niej zarzuty 36 osobom. - A sześć pozostaje w aresztach. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz prokuratura prowadzą w tej sprawie dalsze czynności, mające na celu zatrzymanie kolejnych osób biorących udział w procederze - powiedział w lipcu Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, kiedy ABW zatrzymała trzy osoby z grupy wyłudzającej VAT.

Przestępczy proceder

Zorganizowana grupa przestępcza miała obracać wewnątrz Unii Europejskiej m.in. katodami miedzianymi, niklem, cynkiem i ołowiem. Według fałszowanych faktur miały one być kupowane w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Towar faktycznie trafiał do Polski, ale za pośrednictwem zarejestrowanych za granicą firm - słupów był ponownie fikcyjnie wprowadzany do obrotu bez opłacania podatku i z wyłudzeniem zwrotu VAT.

Śledztwem zajmuje się katowicka Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

bb/wPolityce.pl/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

60 mln zł wyłudzonego podatku VAT. ABW zatrzymała na Śląsku 3 osoby

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 09:54
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy osoby z grupy wyłudzającej VAT. Skarb Państwa mógł stracić nawet 60 mln zł w wyniku prowadzenego przez zatrzymanych fikcyjnego obrotu metalami w Unii Europejskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie urzędniczki Urzędu Skarbowego w rękach ABW. Miały przekroczyć uprawnienia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 10:11
Dwie kolejne urzędniczki I Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu zostały zatrzymane przez ABW - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Tę sprawę wyłączono z postępowania dotyczącego b. naczelnika tego urzędu, Marcina K.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalny handel paliwem. Zatrzymano byłego prezesa spółki na usługach mafii

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:58
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała byłego prezesa kolejnej ze spółek uczestniczących w procederze legalizowania wprowadzanego do obrotu paliwa oraz prania brudnych pieniędzy. 
rozwiń zwiń