X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jarosław Kaczyński o Przemysławie Gosiewskim: był niezwykłym człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 14:35
W niedzielę w Kielcach odsłonięto pomnik śp. Przemysława Gosiewskiego; posła PiS ziemi świętokrzyskiej i wicepremiera. - Był najbardziej niezwykłym człowiekiem, jakiego w życiu spotkałem, ogromnie utalentowanym, niezwykle użytecznym w rządzie – podkreślił podczas uroczystości prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Audio
  • Jan Gosiewski podczas uroczystości odsłonięcia pomnika jego syna (IAR)
  • Prezydent: Przemysław Gosiewski zawsze stawał po stronie pokrzywdzonych (IAR)
  • Jarosław Kaczyński o Przemysławie Gosiewskim (IAR)
Uroczystości odsłonięcia pomnika Przemysława Gosiewskiego
Uroczystości odsłonięcia pomnika Przemysława GosiewskiegoFoto: PAP/Piotr Polak
  • W Kielcach odsłonięto pomnik Przemysława Gosiewskiego, byłego wicepremiera i bliskiego współpracownika Lecha Kaczyńskiego
  • Jarosław Kaczyński podczas ceremonii powiedział, że Przemysław Gosiewski wywarł kluczowy wpływ na rozwój Prawa i Sprawiedliwości
  • Prezydent Andrzej Duda natomiast skierował list do uczestników uroczystości, w którym napisał, że Przemysław Gosiewski zaczynał działać w polityce jeszcze w czasach komunizmu
  • W uroczystości wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, posłowie, ministrowie, samorządowcy, a także ojciec Przemysława Gosiewskiego, Jan

- Przemysław Gosiewski był człowiekiem niebywałej energii, człowiekiem, dla którego nie było rzeczy niemożliwych, człowiekiem, którego nie można było zatrzymać ani zniszczyć - mówił Jarosław Kaczyński.

Przypomniał, że Gosiewski jako bardzo młody człowiek podjął walkę z komunizmem, współpracował także z "Solidarnością". Później - jak mówił prezes - służył dobrej zmianie, kiedy wszedł do Porozumienia Centrum i podjął nową walkę z systemem postkomunistycznym.

- To była walka dla przyszłości naszego kraju, dla przyszłości Polaków, niezmiernie istotna i przez wiele lat nieprzynosząca sukcesów - dodał Jarosław Kaczyński. Jak zauważył, bez Przemysława Gosiewskiego "ta walka nie mogłaby się udać".

List prezydenta

Do uczestników uroczystości list swój skierował Andrzej Duda. Odczytał go członek Narodowej Rady Rozwoju i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent przypomniał, że Przemysław Gosiewski zaczynał działać w polityce jeszcze w czasach komunizmu, a sprzeciw wobec opresyjnego systemu ukształtował go jako polityka i męża stanu.

"Takie cele i wartości jak wolna Polska i godne życie jej obywateli traktował z największą powagą" - napisał Andrzej Duda. Prezydent ocenił, że niezrozumienie i niedocenienie przez współczesnych "łączyło Przemysława Gosiewskiego z jego patronem i przewodnikiem prof. Lechem Kaczyńskim".

"Od współpracy z późniejszym prezydentem zaczynał działalność w Solidarności, był też później jego doradcą jako ministra sprawiedliwości. Ostatecznie ich wspólny los dopełnił się w tragicznej katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Zginęli tak jak żyli - pełniąc służbę na rzecz Ojczyzny i Rodaków. Takim zapamiętamy Przemysława Gosiewskiego, ze wszystkich sił pracującego dla dobra państwa i Narodu" - napisał.

Prezydent podziękował także rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom śp. Przemysława Gosiewskiego, którzy przyczynili się do powstania jego odsłoniętego w niedzielę w Kielcach pomnika.

"Mój syn zawsze stał u boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego"

W uroczystości wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, posłowie, ministrowie, samorządowcy, a także ojciec Przemysława Gosiewskiego, Jan. Przypomniał on, że jego syn zawsze stał u boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Zawsze uważał, że w życiu ważna jest prawda - mówił.

Wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego

Przemysław Gosiewski działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów i Solidarności, później także w Porozumieniu Centrum i Akcji Wyborczej Solidarność. Od 2001 roku był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, organizował struktury tej partii w województwie świętokrzyskim.

W 2007 był wicepremierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W czasie swojej działalności w parlamencie pełnił też funkcję szefa klubu PiS. Zginął w katastrofie smoleńskiej.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent odznaczył ludzi kultury. "Bez was nie przetrwalibyśmy jako naród"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:23
- Postanowiłem uhonorować te postaci, które mają wielkie znaczenie dla dzisiejszego państwa polskiego. Tych, którzy włożyli swój wyraźny wkład, pozostawiając niezatarty ślad na dzisiejszej Rzeczpospolitej - mówił prezydent Andrzej Duda, wręczając Medale 100-lecia Odzyskanej Niepodległości osobom zasłużonym dla kultury.
rozwiń zwiń