X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Burmistrz Włoch Artur W. zatrzymany. Radni PiS chcą jego odwołania

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 16:24
Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą odwołania burmistrza dzielnicy Włochy Artura W. i domagają się reakcji władz Platformy Obywatelskiej. Lokalny polityk PO został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Biuro poinformowało, że do zatrzymania urzędnika doszło na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych łapówki od dewelopera.
Audio
  • Warszawscy radni PiS chcą odwołania burmistrza dzielnicy Włochy (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

1-cba-1200-free.jpg
CBA zatrzymało burmistrza Włoch. Przyłapano go na gorącym uczynku

Radni PiS we Włochach przygotowali wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy i odwołanie Artura W. z zajmowanej funkcji. - Apelujemy do radnych wszystkich klubów, wybranych z list komitetów dzielnicowych, radnych niezrzeszonych o to, aby ten wniosek został przez nich poparty. Apelujemy również do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy, reprezentującej PO, o niezwłoczne zwołanie sesji rady dzielnicy po to, aby osoba, na której ciążą bardzo poważne zarzuty korupcyjne, osoba, która została złapana na gorącym uczynku, nie pełniła dłużej funkcji burmistrza rady dzielnicy Włochy - powiedział radny Christian Młynarek.

Warszawski radny PiS Błażej Poboży oczekuje również wyciągnięcia konsekwencji politycznych wobec zatrzymanego działacza PO. Błażej Poboży zaznaczył, że Artur W. był między innymi czynnie zaangażowany w kampanię posła PO Marcina Kierwińskiego.

"Oczekujemy jednoznacznego odcięcia się od działalności Artura W."

- Jako Prawo i Sprawiedliwość, partia wysokich standardów, oczekujemy od Platformy Obywatelskiej i jej polityków - Jarosława Szostakowskiego, Marcina Kierwińskiego i Grzegorza Schetyny, aby wyraźnie odcięli się od działalności Artura W., potępili te praktyki i wyrzucili pana burmistrza z szeregów swojej formacji - zaapelował Błażej Poboży.

Radny Michał Szpądrowski zapowiedział również, że klub PiS będzie oczekiwać od prezydenta Rafała Trzaskowskiego kontroli w urzędzie dzielnicy Włochy, w tym kontroli poprzednich decyzji Artura W.

Radni PiS podkreślają, że zatrzymanie burmistrza dzielnicy Włochy to pierwszy przypadek w historii stolicy zatrzymania na gorącym uczynku wysokiego rangą urzędnika miejskiego.

Tymczasem rzecznik stołecznego ratusza Kamil Dąbrowa poinformował na Twitterze, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA zatrzymało burmistrza Włoch. Przyłapano go na gorącym uczynku

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 09:44
Samorządowiec został zatrzymany tuż po przyjęciu od dewelopera łapówki w wysokości 200 tysięcy złotych za wydanie decyzji o warunkach zabudowy - podało CBA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymanie burmistrza Włoch. Jest reakcja PO i warszawskiego ratusza

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 12:41
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy w związku z jego zatrzymaniem przez CBA. Polityk został również zawieszony w prawach członka PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrole remedium na patologie. U. Rusecka ws. zatrzymania burmistrza Włoch

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 15:45
- Burmistrzowie i prezydenci miast mają w zasadzie nieograniczona władzę. Mają swoje lokalne media, większość w radach miasta i wiele rzeczy uchodzi im na sucho - powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Urszula Rusecka.
rozwiń zwiń