X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Plan porwania biznesmena z Małopolski. Trzech bandytów w rękach policji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 09:02
- Policjanci CBŚP wspólnie z prokuratorami zapobiegli uprowadzeniu dla okupu przedsiębiorcy z Małopolski - poinformowała rzecznik CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, w tym Tomasza B. ps. "Kadafi" oraz Dariusza L., którzy byli poszukiwani za wcześniejsze przestępstwa.
Maski przygotowane przez niedoszłych porywaczy
Maski przygotowane przez niedoszłych porywaczyFoto: CBŚP

Sprawę zapoczątkowali policjanci Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach, którzy dotarli do informacji, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogą przygotowywać się do uprowadzenia mieszkańca Małopolski. - Cel tego przestępstwa miał być jeden - wymuszenie okupu - przekazała rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji.

Narkotyki, stręczycielstwo, rozboje

Według śledczych, wśród osób podejrzanych o przygotowywanie do uprowadzenia miał być Tomasz B. ps. "Kadafi". - Mężczyzna został skazany za kierowanie największą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, za co był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 15 lat pozbawienia wolności - tłumaczyła policjantka. Dodała, że członkowie grupy "Kadafiego" zajmowali się handlem narkotykami, stręczycielstwem oraz rozbojami.

policja pap 1200.jpg
Świętokrzyskie: pościg i cztery kolizje. Poszukiwany mężczyzna w rękach policji

Wspólnikiem „Kadafiego” miał być - według śledczych - Dariusz L., poszukiwany listem do odbycia kary 14 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

- Z zebranego materiału wynika, że za wynajęcie nieruchomości oraz finansowanie przygotowań do popełnienia tego przestępstwa może być odpowiedzialny Artur G., który może być pomysłodawcą planowanego uprowadzenia - wskazała komisarz Jurkiewicz.

Kamera ukryta w drzewie

Do zatrzymań mężczyzn doszło pod koniec października. W akcji wzięli udział policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP przy wsparciu kolegów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA". Tomasz B. ps. "Kadafi" i Dariusz L. wpadli na terenie województwa małopolskiego, natomiast Artur G. w województwie podkarpackim.

narkotyki dopalacze substancje odurzające free shut 1200.jpg
Amfetamina i dopalacze dla aresztanta. Wpadły matka i konkubina

W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania "Kadafiego" i Dariusza L. funkcjonariusze zabezpieczyli kominiarki, maski, rękawiczki, paralizatory, sprzęt elektroniczny, lornetkę, opaski zaciskowe, a także broń palną, noże i siekierę, które miały być użyte do popełnienia przestępstwa.

- Ponadto zabezpieczono kamerę przesyłającą w trybie on-line rejestrowany obraz, która była ukryta w drzewie ozdobnym znajdującym się na jednej z posesji - wskazuje rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Według śledczych dzięki tej kamerce zatrzymani stale obserwowali cykl dnia niedoszłej ofiary.

Tymczasowy areszt

Trzech zatrzymanych mężczyzn zostało przewiezionych do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie prokuratur przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czynienia przygotowania do wzięcia zakładnika w celu zmuszenia do określonego zachowania.


pixabay kajdanki 1200.jpg
Wyszedł z więzienia na przepustkę, zabił narzeczoną i jej synka. Rusza proces 41-latka

- Ponadto Dariusz L. i Tomasz B. zarzuty podrobienia i posłużenia się dowodem tożsamości, natomiast Artur G. usłyszał zarzuty udaremnienia prowadzenia postępowania karnego poprzez pomoc sprawcom w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej - dodała rzecznik Prokuratury Krajowej.

Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Za zarzucane im czyny może grozić nawet do 8 lat więzienia. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śląsk: byli policjanci z drogówki oskarżeni o korupcję. 80 zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:10
Sześciu byłych funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego komendy w Gliwicach odpowie przed sądem za przyjmowanie łapówek od kierowców. Przedstawiono im ponad 80 zarzutów korupcyjnych.
rozwiń zwiń