X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Udawał lekarza, szpitale nie dały się nabrać. Zarzuty dla 23-latka

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 16:35
23-latek, który twierdził, że jest lekarzem może spędzić dwa lata za kratkami. Podający się za radiologa Radosław L. próbował, dzięki fałszywym dokumentom, zatrudnić się w szpitalach w Poznaniu oraz Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Viacheslav Nikolaenko / Shutterstock

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski powiedział we wtorek PAP, że 23-latek przyznał się do winy. – Przedstawiono mu zarzut posłużenia się podrobionymi dokumentami dyplomu ukończenia studiów medycznych, specjalizacji z zakresu radiologii na studiach wyższych i zaświadczenie o wykonywaniu praktyki lekarskiej we Francji – poinformował.

Podejrzany miał stwierdzić, że sam podrobił dokumenty, którymi się posługiwał. – Złożył też wyjaśnienia, które są niezgodne z naszymi ustaleniami, więc prokurator musi je zweryfikować – dodał Michał Smętkowski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
kobieta kajdanki areszt więzienie free shut 1200.jpg
Kalisz: śmierć mężczyzny po ciosie nożem. Prokuratura postawiła zarzuty 21-latce

Jeden dzień w pracy

Radosław L. podając się za radiologa próbował na początku tego roku zatrudnić się w szpitalu miejskim im. F. Raszei w Poznaniu. Rzecznik szpitala dr Eryk Matuszkiewicz powiedział PAP, że dyrekcja od początku podejrzliwie traktowała m.in. młody wiek rzekomego lekarza.

– Tłumaczył, że wcześniej zaczął te studia, że wcześniej je skończył itd. – wyjaśnił lekarz.

Dodał, że 23-latek nie miał wszystkich potrzebnych zaświadczeń potwierdzających, że jest lekarzem z prawem do wykonywania zawodu w Polsce. – On część dokumentów przyniósł, natomiast powiedział, że część przyniesie w ciągu dwóch-trzech dni, bo są tłumaczone – tłumaczył Matuszkiewicz.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Wielkopolskie: okaleczył dziewczynę maczetą. Bartosz K. usłyszał wyrok

Według rzecznika szpitala Radosław L. miał zacząć pracę pod opieką doświadczonego radiologa, ale specjalista bardzo szybko zauważył braki podstawowej wiedzy medycznej rzekomego medyka. – Był u nas jeden dzień i po tym jednym dniu myśmy z nim zakończyli współpracę, bo było zbyt dużo wątpliwości  powiedział Matuszkiewicz.

Francuzi potwierdzają: dokumenty "radiologa" fałszywe

Według rzecznika szpitala dyrekcja placówki powiadomiła o sprawie Wielkopolską Izbę Lekarską. Według rzeczniczki Izby informacje na temat rzekomego radiologa samorząd lekarski otrzymał od firmy rekrutującej polskich medyków do pracy za granicą.

Wielkopolska Izba Lekarska zgłosiła sprawę prokuraturze w maju, skontaktowała się również z francuską izbą lekarską. Storna francuska potwierdziła, że dokumenty przedstawione przez Radosława L. były sfałszowane.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
recepty.jpg
Lekarz medycyny pracy z rekordową liczbą zarzutów. Miał wystawiać fałszywe zaświadczenia

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Izrael: policja zatrzymała 40 lekarzy i farmaceutów z fałszywymi dyplomami

Ta sama firma, która jako pierwsza przekazała WIL informacje o fałszywym radiologu poinformowała Izbę, że Radosław L. podając się za lekarza wykonuje zawód na terenie województwa mazowieckiego. W tej sprawie toczy się osobne postępowanie prowadzone przez warszawską prokuraturę.

Dane wszystkich lekarzy i dentystów legalnie zatrudnionych w Polsce można zweryfikować w intrenecie, korzystając z Centralnego Rejestru Lekarzy. Radosławowi L. grożą nawet dwa lata więzienia.

msze

Czytaj także

Amfetamina i dopalacze dla aresztanta. Wpadły matka i konkubina

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 20:27
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim udaremnili próbę wniesienia na teren jednostki substancji odurzających. Dla jednego z osadzonych matka przyniosła amfetaminę, a jego konkubina dopalacze - powiedział rzecznik tego aresztu por. Cezary Jabłoński.
rozwiń zwiń