X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śledztwo wobec S. Neumanna. Wniosek o zwolnienie adwokat z tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:00
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie o zwolnienie z tajemnicy adwokackiej mec. Pauliny Kieszkowskiej-Knapik, byłej pełnomocnik warszawskiej kliniki okulistycznej Sensor Cliniq, a prywatnie żony dziennikarza TVN24 - dowiedziała się "Gazeta Polska". Ma to związek ze śledztwem, w którym zarzuty usłyszał Sławomir Neumann - informuje tygodnik.
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: PAP/Leszek Szymański

Doniesienia o skierowaniu do sądu wniosku potwierdził w rozmowie z "Gazetą Polską" prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Czytaj więcej
pap sławomir neumann 1200.jpg
Sławomir Neumann usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień. Polityk nie przyznaje się do winy

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Co obciąża Sławomira Neumanna? Szef klubu Platformy Obywatelskiej z zarzutami

- Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zwolnienie z tajemnicy adwokackiej i przesłuchanie w charakterze świadka jednego z warszawskich adwokatów, który pod koniec 2013 roku działając na rzecz prywatnej kliniki leczącej zaćmę, podejmował szereg działań w Ministerstwie Zdrowia mających na celu uzyskanie przez tę klinikę kontraktu w NFZ. Takie działania skutkowały między innymi wydaniem pod koniec 2014 roku korzystnej interpretacji przepisów przez Ministerstwo Zdrowia - powiedział tygodnikowi prok. Tomasz Czułowski.

"Gazeta Polska" zwraca uwagę, że śledztwo, w którym prokuratura chce przesłuchać mec. Kieszkowską-Knpaik dotyczy nieprawidłowości do jakich dochodziło przy kontraktowaniu usług medycznych z zakresu okulistyki w Mazowieckim Oddziale Funduszu Zdrowia pod koniec 2013 roku.

Naciski wiceministra

Zdaniem prokuratury, Sławomir Neumann miał naciskać na dyrektora mazowieckiego NFZ, aby ten podpisał umowę z jedną z warszawskich klinik okulistycznych, leczących zaćmę. Wcześniej NFZ wypowiedział jednak tej placówce kontrakt, bo miała ona pobierać od pacjentów opłaty za świadczenia, które był refundowane.

Prokuratura Krajowa podała w komunikacie, że prezes NFZ, która odmawiała podpisania nowego kontraktu z lecznicą, została w grudniu 2013 roku odwołana ze stanowiska. "Naciskom wiceministra Neumanna uległ Adam T., który jako dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ, wbrew przepisom zawarł 31 grudnia 2013 roku z warszawską kliniką aneks do umowy o świadczeniu opieki zdrowotnej w zakresie okulistyki. Aneks został zawarty z datą wsteczną - od 21 grudnia 2013 roku, gdy dobiegała końca wypowiedziana umowa. Przedłużał do końca 2014 roku okres obowiązywania kontraktu" - informowała PK.

Miliony dla Sensor Cliniq

W efekcie działań Sławomira Neumanna prywatna klinika okulistyczna miała osiągnąć korzyść majątkową w wysokości 13,5 mln zł. Poseł usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień.

Czytaj więcej
Facebook Sławomir Neumann 1200.jpg
"Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują". Kompromitujące nagrania Sławomira Neumanna

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] O czym wie S. Neumann? "Adamowicza można było wyprowadzić w kajdankach"

"Według ustaleń śledczych, w związku z podpisaniem korzystnego dla Sensor Cliniq aneksu, kwoty pierwotnie przeznaczone na kontrakt ze szpitalem w Ostrołęce - 2,5 miliony złotych i ze szpitalem w Grójcu - 2 miliony złotych, zostały zmniejszone odpowiednio do 250 i 200 tysięcy złotych" - twierdzi "Gazeta Polska". Zredukowane środki miały dotyczyć m.in. dializ, rezerw lekowych i opieki paliatywnej.

W maju 2018 polityk PO zrzekł się immunitetu. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec posła poręczenie majątkowej w kwocie 50 tys. zł.

Polityczna mecenas

"Gazeta Polska" zwraca ponadto uwagę na inny zastanawiający wątek w tej sprawie, skupiony wokół samej adwokat, reprezentująca Sensor Cliniq. Paulina Kieszkowska-Knapik to prywatnie żona czołowego dziennikarza TVN24 Macieja Knapika i zagorzała krytyk obecnej władzy.

Czytaj więcej
lichocka joanna_wojciech_kusinski1200 (1).jpg
Joanna Lichocka: PO buduje swoją aktywność na kłamstwie

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nowe taśmy Sławomira Neumanna. "Tczew nie zasłużył na Adama Korola"

Uczestniczyła ona m.in. w antyrządowych inicjatywach, organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji i sprzeciwiała się reformie wymiaru sprawiedliwości, dołączając do akcji "Wolne Sądy".

Regularnie publikuje na portalu oko.press, a jaj liczne wystąpienia pojawiają się w serwisie YouTube.

jp/Gazeta Polska/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Gac: Sławomir Neumann potwierdził styl polityki preferowanej przez PO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:56
- Wszystko to, co powiedział Sławomir Neumann słyszeliśmy i widzieliśmy już ponad 2 lata temu, a mam na myśli aferę taśmową, która zachwiała rząd Donalda Tuska. Już wówczas było widać jaki styl polityki preferuje PO i jak załatwia się tam interesy - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z DoRzeczy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taśmy Neumanna". Joanna Lichocka: absolutny upadek jakichkolwiek standardów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:42
- Pan Neumann popisał się skrajnie wulgarnym i knajackim językiem - stwierdziła Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. – Zachował się odpowiedzialnie i honorowo rezygnując z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego - wskazał z kolei Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń