X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

GIF wycofał dwie serie popularnego probiotyku. "Rygor natychmiastowej wykonalności"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 21:37
Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) podjął decyzję o wycofaniu z obrotu dwóch serii probiotyku Lakcid Forte w formie proszku do sporządzania zawiesiny doustnej oraz kapsułek twardych. Powodem jest stwierdzenie wady jakościowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Jak poinformował GIF, badanie przeprowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny wykazało, że "próbka przedmiotowego produktu leczniczego jest niezgodna ze specyfikacją podmiotu odpowiedzialnego w zakresie parametru określającego liczbę CFU pałeczek kwasu mlekowego".

shutterstock_leki-1200.jpg
Nowa lista refundacyjna. Zobacz, jakie leki znalazły się w wykazie

Wycofano serie 01518 i 010319

W konsekwencji ze sprzedaży na terenie całego kraju wycofano proszek do sporządzania zawiesiny doustnej Lakcid Forte, minimum 10 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus o numerze serii: 01518 i dacie ważności do grudnia 2019 oraz kapsułki twarde Lakcid Forte o numerze serii 010319 i dacie ważności do sierpnia 2020.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Popularny syrop na kaszel wycofany z obrotu. Sprawdź numery serii

Preparat wspomaga przywracanie prawidłowego składu flory bakteryjnej jelit i pomaga w jego utrzymaniu. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa lista refundacyjna. Na niej m.in. innowacyjne leki na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 11:05
Od niedzieli obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych. Znalazły się w nim m.in. nowe leki stosowane w leczeniu zaawansowanego raka piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znany lek może zawierać rakotwórcze zanieczyszczenie. GIF alarmuje

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 10:40
Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał 11 decyzji wstrzymujących sprzedaż produktów leczniczych zawierających substancję czynną Ranitidinum, stosowaną na wrzody żołądka. Wśród leków jest Ranigast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz w parafii - nowa forma pomocy dla chorych i potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 09:40
Ruszył pierwszy etap pilotażowego projektu świadczenia usług telemedycznych w parafiach - informuje "Nasz Dziennik". Jak dodał, w niedzielę przebadano już pierwszych pacjentów.
rozwiń zwiń