X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rada Warszawy jednogłośnie za kontrolą procedur antykorupcyjnych w mieście

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 13:42
Komisja rewizyjna skontroluje procedury i systemy antykorupcyjne w Warszawie, a także działania związane m.in. z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy przez odwołanego już burmistrza Włoch Artura W. - zdecydowali w czwartek warszawscy radni.
Sesja Rady Warszawy
Sesja Rady WarszawyFoto: PR24

Projekt uchwały, zgodnie z którym Rada Miasta przeprowadzi za pomocą komisji rewizyjnej kontrolę procedur i zasad systemów antykorupcyjnych w mieście, złożył w czwartek szef klubu KO Jarosław Szostakowski.

Czytaj więcej
artur w pap 1200.jpg
Korupcja w urzędzie dzielnicy Włochy. Burmistrz z zarzutami

Będzie śledztwo ws. Artura W. 

Na wniosek radnego PiS Dariusza Lasockiego przyjęto poprawkę, która rozszerza działalność komisji rewizyjnej o zbadanie działań odwołanego burmistrza Włoch. Zgodnie z poprawką, komisja przeanalizuje działalność Artura W. jako członka zarządu poszczególnych dzielnic, w zakresie, w jakim uczestniczył on w procesie wydawania warunków zabudowy, a także inne jego działania.

Odnosząc się do zatrzymania Artura W., szef klubu radnych KO Jarosław Szostakowski podkreślił, że jest to sytuacja bezprecedensowa. - Mamy nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy, ale ta nadzieja nie wystarczy, żeby przejść nad sprawą do porządku dziennego - powiedział Szostakowski, zapowiadając projekt uchwały.

"Nieprawdą jest, że w naszym środowisku jest przyzwolenie dla tego typu zachowań"

Odpowiadając na zarzuty opozycji, Szostakowski przyznał, że W. był członkiem Platformy Obywatelskiej, w związku z czym odpowiedzialność polityczna za jego czyny spada na jego formację. - Ale nieprawdą jest, że w naszym środowisku jest przyzwolenie dla tego typu zachowań - powiedział, podkreślając, że W. został usunięty z partii.

Szostakowski zaznaczył też, że komisja rewizyjna składa się z radnych reprezentujących wszystkie kluby, co w jego opinii jest gwarancją rzetelności.

"Widać coś się przez te wybory zmieniło"

Rzecznik klubu radnych PiS Błażej Poboży powiedział, że docenia zmianę "narracji wyborczej" ze strony Koalicji Obywatelskiej. "Jak na standardy Platformy Obywatelskiej, tym razem zadziałaliście państwo stosunkowo szybko. I doktryna Neumanna nie obowiązuje. To dobrze, widać coś się przez te wybory zmieniło" – zwrócił się do radnych KO. Wielu radnych PiS uznało jednak działania zaproponowane przez Szostakowskiego za niewystarczające.

We wtorek Rada Dzielnicy Włochy jednogłośnie podjęła uchwałę o odwołaniu dotychczasowego burmistrza Artura W., następnie powołała na to stanowisko zgłoszonego przez Koalicję Obywatelską Jarosława Karcza.

Podjęto również uchwałę o powołaniu specjalnej doraźnej komisji ds. wyjaśnienia nieprawidłowości i przypadków korupcji w urzędzie dzielnicy Włochy, związanych z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w okresie pełnienia funkcji przez b. burmistrza. 

Przyłapany na gorącym uczynku

W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich był Artur W. Burmistrz Włoch - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych.

Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. W zamian za łapówki miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

W środę prokurator przedstawił Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. W czwartek sąd uwzględnił wniosek sądu o trzymiesięczny areszt wobec Artura W. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szpądrowski: zatrzymany burmistrz Artur W. nie mógł działać sam

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:01
- Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. nie mógł działać sam. Warunków zabudowy nie wydaje sam burmistrz. Świadomie lub nieświadomie inni urzędnicy w tej procedurze brali udział - powiedział w PR24 Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS. Gościem audycji był także Paweł Sawicki, radny KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Ozdoba: deweloperzy w Warszawie mają zielone światło

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 08:11
- Świat deweloperów jest wspólnym punktem afery reprywatyzacyjnej i sprawy Artura W. - powiedział Jacek Ozdoba w "Sygnałach dnia"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w stołecznych urzędach? Sabri B. miał latami dokumentować swoją działalność

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 15:15
Zatrzymany przed kilkoma dniami przez CBA na wręczaniu łapówki warszawskiemu urzędnikowi turecki biznesmen Sabri B. latami dokumentował swoje nieformalne pośrednictwo w załatwianiu spraw w stołecznych urzędach - informuje portal Onet.pl.
rozwiń zwiń