X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MEN: subwencja oświatowa w 2020 r. wzrośnie o blisko 3 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 18:40
- Nakłady na oświatę w ostatnich latach dynamicznie rosną - przekonuje minister edukacji narodowej. Dariusz Piontkowski poinformował na konferencji prasowej, że w 2020 roku subwencja oświatowa wyniesie blisko 50 miliardów złotych i będzie o ponad 9 miliardów złotych wyższa niż w 2015 roku.
Szef MEN Dariusz Piontkowski
Szef MEN Dariusz PiontkowskiFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Subwencja oświatowa w 2020 roku wyniesie około 50 mld złotych - poinformował szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski
  • - To blisko 9 mld więcej niż pięć lat wcześniej - dodał minister
  • Do końca bieżącego roku subwencja ministerstwa wyniesie 46,9 miliarda złotych
Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: nie widzę specjalnych powodów do protestów nauczycieli

Szef resortu edukacji zauważył, że gdy władzę sprawował poprzedni rząd, przez kilka lat miał miejsce okres stagnacji, gdy subwencja oświatowa nie przekraczała 40 miliardów złotych.

Podział na podstawie aktualnych danych

Dariusz Piontkowski powiedział, że podział przyszłorocznej subwencji zostanie dokonany na podstawie aktualnych danych z systemu informacji oświatowej oraz według zmodyfikowanych kryteriów.

Subwencja uwzględniać będzie m.in. świadczenie "na start" dla nauczycieli, wzrost dotacji dla szkół niepublicznych, większe wsparcie dla małych szkół w mniej zamożnych samorządach oraz specjalne finansowanie kształcenia w szkołach branżowych. Dodał, że na większe pieniądze będą mogły liczyć szkoły kształcące w kierunkach najbardziej istotnych z punktu widzenia gospodarki oraz w zawodach unikatowych.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Dariusz Piontkowski: zawsze było tak, że część nauczycieli wychodziła poza swoje obowiązki

Szef resortu edukacji zwrócił uwagę, że to nie wszystkie pieniądze, które trafiają do systemu oświaty.Zgodnie z ustawą, część kosztów funkcjonowania szkół ponoszą samorządy z dochodów własnych. Te - jak mówił minister Piontkowski - też dynamicznie rosną.

Wyższe dochody samorządów

Między 2016 a 2018-tym rokiem budżety samorządów wzrosły o 38 miliardów złotych, z czego dochody własne o 17 miliardów. - My oczywiście nie sugerujemy, że samorządy powinny każdą z tych dodatkowych złotówek przeznaczyć na utrzymanie edukacji i traktować jako inwestycję, ale pokazujemy, że w ramach wzrostu własnych dochodów mają taką możliwość, aby przynajmniej część tych środków przeznaczyć na sprawy oświatowe - powiedział minister edukacji.

Tegoroczna subwencja oświatowa wynienie 46,9 miliarda złotych. Kwota ta obejmuje również dodatkowy miliard złotych, jaki rząd przeznaczył na podwyżki dla nauczycieli od września.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MEN: 6 proc. podwyżki dla nauczycieli w drugiej połowie 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 14:36
Szef MEN Dariusz Piontkowski zapewnił, że zapowiadane na przyszły rok podniesienie płac nauczycieli o 6 proc. będzie sfinansowane z przesunięć wewnątrzbudżetowych. Poinformował, że wrześniowa podwyżka o 9,6 proc. jest wprowadzona na stałe i będzie przechodziła na kolejne lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rola nauczyciela jest szczególna". Szef MEN wręczył wyróżnienia

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 12:13
Dariusz Piontkowski wręczył Złote Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, przyznał tytuły honorowe Profesora Oświaty oraz nagrody ministra. Uhonorowano nauczycieli i osoby szczególnie zasłużone dla oświaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MEN: prawie 1,3 mln uczniów przyłączyło się do akcji "Szkoła pamięta"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 17:19
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zaznaczył, że chciałby, aby szkoły w kolejnych latach, tuż przed 1 listopada, angażowały się w działania upamiętniające ważne postacie i wydarzenia z naszej historii.
rozwiń zwiń