more_horiz
Wiadomości

Amerykanin chciał na rowerze dojechać do Tajlandii. Został zatrzymany przez straż graniczną

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 23:50
31-letniego obywatela USA, podróżującego na rowerze, zatrzymał przy zielonej granicy z Ukrainą patrol Straży Granicznej z Medyki w woj. podkarpackim. Mężczyzna chciał na rowerze dojechać do Tajlandii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, do zdarzenia doszło w środę na odcinku zielonej granicy, za który odpowiada placówka SG w Medyce.

paszporty 1200 yt.JPG
Przemycali cudzoziemców na teren Polski. Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą

- Patrol zwrócił uwagę na osobę, która jadąc polnymi drogami na rowerze, kieruje się do granicy państwowej. Wszelkie okoliczności wskazywały, że chce nielegalnie przekroczyć granicę z Polski na Ukrainę - przekazała mjr Elżbieta Pikor.

Dodała, że obcokrajowiec został, po krótkim pościgu, zatrzymany kilkanaście metrów od linii granicy. Na podstawie dowodu osobistego, wydanego przez władze USA, który mężczyzna miał przy sobie, strażnicy ustalili jego tożsamość.

Miał mały bagaż

Mjr Elżbieta Pikor dodała, że cudzoziemiec tłumaczył, że zamierzał przekroczyć zieloną granicę i dotrzeć do Lwowa. - Nie miał świadomości, że jest na zewnętrznej granicy UE. Miał zamiar jednośladem dotrzeć to Tajlandii. Podał ten kraj jako miejsce stałego zamieszkania - mówiła rzeczniczka.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Wrócili do Unii mimo zakazu. Wpadli w ręce strażników

Podkreśliła, że obcokrajowiec miał niewiele bagażu, w tym karimatę. - Mimo to twierdził, że jest doświadczonym podróżnikiem i na wyprawach radzi sobie doskonale bez zbędnego ekwipunku - zaznaczyła mjr Elżbieta Pikor.

Za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy cudzoziemiec został ukarany mandatem.

bb

Zobacz także

Zobacz także