X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Polscy żołnierze po 10 latach wracają na misję pokojową do Libanu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 11:59
Po dekadzie nieobecności polscy żołnierze wracają na misję pokojową ONZ. - Naprawiamy błąd, który 10 lat temu został popełniony przez ówczesny rząd - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. Podczas uroczystości pożegnania żołnierzy wyjeżdżających na misję do Libanu odczytano również list prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Andrzej Duda w liście do żołnierzy wylatujących na misję ONZ: po 10 latach polscy żołnierze wracają do Libanu (IAR)
  • Mariusz Błaszczak: żołnierze WP będą też mieli świetną okazję do podnoszenia umiejętności (IAR)
Mariusz Błaszczak i Paweł Soloch na uroczystości pożegnania polskich żołnierzy wyjeżdżających do Libanu na pokojową misję ONZ
Mariusz Błaszczak i Paweł Soloch na uroczystości pożegnania polskich żołnierzy wyjeżdżających do Libanu na pokojową misję ONZFoto: PAP/Marcin Bielecki

Ponad 200 polskich żołnierzy wyrusza na misję Tymczasowych Sił ONZ w Libanie. W Szczecinie odbyła się uroczystość pożegnania żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej. Prezydent przekazał udającym się na pierwszą zmianę misji UNIFIL w Libanie (ang. United Nations Interim Force in Lebanon - Tymczasowe Siły Zbrojne ONZ w Libanie), polską flagę państwową.

"Jestem przekonany, że każdy z Was doskonale rozumie znaczenie i symbolikę naszych barw narodowych. Przywiązanie do nich jest wpisane nie tylko w etos żołnierza, ale także w patriotyzm każdego Polaka. Możliwość reprezentowania biało-czerwonych barw poza granicami państwa, w ramach działań na rzecz pokoju i bezpieczeństwa w niestabilnych regionach świata, będzie z pewnością dla Państwa źródłem dumy i satysfakcji" - napisał prezydent w liście do żołnierzy, odczytanym przez szefa BBN Pawła Solocha.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że nasze wojsko wraca do Libanu po 10 latach nieobecności. Zaznaczył, że po raz kolejny polscy żołnierze będą stanowić wzór dla innych narodowości w ramach kontyngentu ONZ. Podkreślił również, że sytuacja na Bliskim Wschodzie jest obecnie "pełna napięć i zaostrzających się okresowo konfliktów".

Naprawiamy błąd

W uroczystości wziął udział również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W swoim przemówieniu zaznaczył, że pozycja międzynarodowa naszego kraju będzie zależeć także od służby naszych żołnierzy w Libanie.

- To jest ten cel, aby pozycja międzynarodowa naszego kraju była coraz silniejsza, bo to przekłada się na bezpieczeństwo naszej ojczyzny - stwierdził szef MON.

Minister podkreślił, że powrót naszego wojska po dekadzie nieobecności w misjach pokojowych ONZ ma na celu naprawienie błędu, który został popełniony przez ówczesny rząd.

Ochrona ludności cywilnej

W ramach misji w Libanie polscy żołnierze będą wraz z żołnierzami z Węgier i Irlandii ochraniać ludność cywilną, monitorować strefę rozgraniczenia tak zwaną „blue line” i wspierać libański rząd w zakresie porządku i bezpieczeństwa.

Kontyngenty polskiego wojska w Libanie składają się z żołnierzy 3. batalionu piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu, wspieranych przez wojskowych logistyków i łącznościowców z innych jednostek. Dowódcą pierwszej zmiany PKW Liban został dowódca 3. batalionu piechoty zmotoryzowanej podpułkownik Paweł Bednarz.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak będzie wyglądać Wojsko Polskie w 2035 roku? Prezydent podpisał dokument

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 09:23
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie dotyczące określenia głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych w perspektywie do 2035 roku. To podstawa do tworzenia dokumentów planistycznych obejmujących tę perspektywę, w tym związanych z rozbudową i modernizacją armii.
rozwiń zwiń