X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

WIOŚ: w grudniu wyniki kontroli związanej z odpadami z "Czajki"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:43
Dopiero w grudniu zostaną przedstawione całościowe wyniki kontroli prowadzonych przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska w przedsiębiorstwach zajmujących się zagospodarowaniem osadów ściekowych z "Czajki" – poinformowała  Milena Nowakowska, rzecznik WIOŚ w Warszawie.
Awaryjny rurociąg, który od niemal 50 dni przesyła ścieki do oczyszczalni Czajka
Awaryjny rurociąg, który od niemal 50 dni przesyła ścieki do oczyszczalni "Czajka"Foto: Piotr Molecki/East News

Milena Nowakowska wyjaśniła, że kontrole mają bardzo szeroki zakres i prowadzone są w sposób krzyżowy w siedmiu województwach, to znaczy, że porównywane są wyniki uzyskiwane w zakładach przetwarzania odpadów z "Czajki" z wynikami kontroli w stołecznym MPWiK. Prace koordynuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Działania sprawdzające w firmach odbierających osady ściekowe pochodzące z oczyszczalni "Czajka" w Warszawie oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji podjęto po tym, kiedy we wrześniu ujawniono, iż w stołecznej oczyszczalni nie działa Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ).

Okazało się wówczas, że osady - czyli produkt uboczny powstający podczas oczyszczania ścieków - wywożone są od grudnia ubiegłego roku do siedmiu województw: wielkopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

"Odpady wywożone z "Czajki" nie są niebezpieczne dla środowiska"

Renata Tomusiak, prezes Zarządu stołecznego MPWiK, zapewniła podczas czwartkowego posiedzenia Rady Warszawy, że odpady wywożone z "Czajki" nie są niebezpieczne dla środowiska.

Poinformowała ponadto, że obecnie naprawiana jest pierwsza linia w STUOŚ. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie grudnia. Po uruchomieniu linia ta ma spalać 85 proc. odpadów z "Czajki".

Osady ściekowe, które do grudniowej awarii utylizowano w "Czajce", pochodzą ze wszystkich oczyszczalni należących do MPWiK, czyli z zakładów: "Czajka", "Południe", "Pruszków" i "Dębe".

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awaria w "Czajce". Funkcjonariusze CBA w warszawskim ratuszu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 10:33
Funkcjonariusze CBA weszli do warszawskiego ratusza, MPWiK oraz Biura Zarządzania Kryzysowego stolicy. – Czynności mają na celu zabezpieczanie dokumentacji (w tym zapisów elektronicznych) dotyczącej inwestycji budowy i eksploatacji tzw. spalarni, a także związanej z wystąpieniem awarii w oczyszczalni "Czajka" – powiedział Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.
rozwiń zwiń