X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Młodzi Polacy pomagają rodakom na Wschodzie. Rusza akcja "Polak z sercem"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 15:07
11 listopada rozpoczyna się II edycja charytatywnej akcji "Polak z sercem". To inicjatywa młodzieży, która chce nieść pomoc Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie. - Organizując pierwszą edycję tej akcji nie spodziewaliśmy się, że sytuacja i warunki w jakich żyją nasi rodacy, są tak trudne - mówią portalowi PolskieRadio24.pl organizatorzy akcji.
Akcja Polak z sercem
Akcja "Polak z sercem" Foto: montaż/materiały KSM
Obejrzyj
Akcja Polak z Sercem została zorganizowana przez KSM

- Pomagamy seniorom, rodzinom wielodzietnym oraz młodym - przez pomoc w wyposażeniu polskich świetlic. Oprócz zbiórki artykułów spożywczych i chemicznych, prosimy także o przekazywanie artykułów papierniczych i biurowych - wyjaśnia Dorota Glica z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które zorganizowało charytatywną akcję "Polak z sercem".

W pierwszej edycji dzięki darczyńcom zebrano ponad 11 ton produktów. W zbiórkę żywności i produktów chemicznych włączyło się 584 wolontariuszy z 16 diecezji. - Ta akcja pozwala wyrazić naszą pamięć o Polakach za wschodnią granicą i otworzyć nasze serca na ich potrzeby - podkreśla ks. Andrzej Lubowicki, asystent generalny KSM.

Tegoroczna zbiórka darów rzeczowych potrwa od 11 do 24 listopada, jednak inicjatywę wspierać będzie można dłużej poprzez wpłaty funduszy oraz wysyłając charytatywny SMS o treści "Kresy" pod numer 72052 (koszt to 2,46 zł z VAT).

Rozmawiał Przemysław Goławski

Czytaj także

Jak Polska pomaga ukraińskim żołnierzom wracającym z pola walki?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:00
Projekty pomocowe działające dzięki polskim funduszom na Ukrainie są obecne od dawna. Jeden z nich to wsparcie psychologiczne dla weteranów wojennych i ich rodzin – osób doświadczonych konfliktem w leżących na wschodzie kraju Donbasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Żaryn: o historii powinniśmy mówić w sposób emocjonalny, a zarazem racjonalny

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 12:08
- Nie oszukujmy się, w minionej epoce, w PRLu, świętowaliśmy inne daty, inne wydarzenia. Dzisiaj przywołujemy te, które wtedy były wyparte z pamięci w ramach inżynierii społecznej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl historyk Małgorzata Żaryn.
rozwiń zwiń