X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef PiS po oświadczeniach partii w Sejmie: to koniec opozycji totalnej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 15:41
- Po wysłuchaniu oświadczeń partii oraz kół poselskich, podsumowałbym to tak - koniec opozycji totalnej. Jeśli tak będzie, to będzie to wielki postęp w naszym życiu publicznym, proszę, aby nie były to tylko słowa - powiedział we wtorek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Audio
  • J. Kaczyński po oświadczeniach partii w Sejmie: to koniec opozycji totalnej (IAR)
Jarosław Kaczyński w Sejmie
Jarosław Kaczyński w SejmieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prezes PiS zabrał głos przed głosowaniem za kandydaturą Elżbiety Witek na stanowisko marszałka Sejmu. Jeszcze przed głosowaniami przedstawiciele KO, PSL i Lewicy zapowiedzieli, że nie będą głosować przeciw kandydaturze Witek. Ostatecznie za kandydaturą Witek głosowało 314 posłów, przeciw było 11, a 134 wstrzymało się od głosu.

witek sejm pap 1200.jpg
Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu. "Nie ma problemu, którego nie dałoby się rozwiązać"

Jarosław Kaczyński: niech to nie będą tylko słowa

- Z wielką radością wysłuchałem tutaj oświadczeń partii, a także i koła, chociaż tutaj mieliśmy do czynienia z pewną różnicą, to podsumowałbym to tak - koniec opozycji totalnej. Jeśli tak rzeczywiście będzie, to będzie to wielki postęp w naszym życiu publicznym i zmiana, na którą z całą pewnością oczekuje społeczeństwo, zmiana w interesie polskiej demokracji, polskiego społeczeństwa, polskiego narodu, polskiej przyszłości - powiedział Jarosław Kaczyński.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] A. Macierewicz: niepodległość ma jeden kształt, wiele postaci ma niewola

- Bardzo proszę, żeby to nie były tylko słowa, żeby to były także czyny - dodał.

"Większość ma prawo rządzić"

Jarosław Kaczyński ocenił, że część wystąpień zawierało elementy "reprymendy i strofowania", z którymi się nie zgadza.

- My w tym wypadku podtrzymujemy nasze zdanie i podtrzymujemy także inne zdanie, które warto tu przywołać - większość ma prawo powołać rząd, ma prawo powołać marszałka, ale większość ma prawo także rządzić, tzn. realizować swoją agendę w kulturalnej, merytorycznej dyskusji i przyjmując merytoryczne argumenty innych - mówił prezes PiS.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Prezydent: sprawowanie poselskiego mandatu to wielka odpowiedzialność

Podkreślał, że również w Senacie PiS ma największą reprezentację. - Z tego też muszą być wyciągnięte pewne wnioski - podkreślił szef partii rządzącej.

- Bardzo dziękuję za to, że tak rozpoczyna się ta kadencja Sejmu i mam nadzieję, że to nie tylko początek, że to trwała zmiana w naszym życiu publicznym, bardzo ważna i bardzo dobra - dodał prezes PiS.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edyta Hołdyńska: wybór Antoniego Macierewicza na marszałka seniora dobry, ale zaskakujący

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:39
- Wybór Antoniego Macierewicza na marszałka seniora to decyzja dobra, acz zaskakująca - mówiła w Polskim Radiu 24 Edyta Hołdyńska ("Sieci"). Gościem "Debaty dnia" była również Zuzanna Dąbrowska z portalu dorzeczy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: rząd ma charakter w wielkiej mierze kontynuacyjny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:07
- Skład rządu, który został przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego został zaakceptowany po dyskusji przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skład nowego rządu. M. Lodowski: nastawienie na ekspansywność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 21:20
Skład nowego rządu jest już oficjalnie znany. Premier Mateusz Morawiecki dokonał zmian w kilku ministerstwach, zmieniła się także struktura rządu. W Polskim Radiu 24 skomentowali to eksperci i publicyści: prof. Łukasz Młyńczyk, Miłosz Lodowski, Marek Tejchman i Piotr Pałka.
rozwiń zwiń