more_horiz
Wiadomości

Sejm wybrał wicemarszałków. Znamy skład całego prezydium

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 19:54
W Sejmie będzie pięciu wicemarszałków. Zostaną nimi: Włodzimierz Czarzasty, Małgorzata Gosiewska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Ryszard Terlecki i Piotr Zgorzelski.
Audio
  • Elżbieta Witek o uchwale Sejmu ws. liczby wicemarszałków (IAR)
Wicemarszałkowie Sejmu IX kadencji: Małgorzata Kidawa-Błońska (dół lewo), Małgorzata Gosiewska (dół centrum), Ryszard Terlecki (dół prawo), Włodzimierz Czarzasty (góra lewo), Piotr Zgorzelski (góra prawo)  fot.: PAPRadek Pietruszka, Andrzej IwańczukReporter, Piotr MoleckiEast News, PAPRafał Guz
Wicemarszałkowie Sejmu IX kadencji: Małgorzata Kidawa-Błońska (dół lewo), Małgorzata Gosiewska (dół centrum), Ryszard Terlecki (dół prawo), Włodzimierz Czarzasty (góra lewo), Piotr Zgorzelski (góra prawo) fot.: PAP/Radek Pietruszka, Andrzej Iwańczuk/Reporter, Piotr Molecki/East News, PAP/Rafał GuzFoto: PAP/Radek Pietruszka, Andrzej Iwańczuk/Reporter, Piotr Molecki/East News, PAP/Rafał Guz

Zgodnie z Regulaminem izby, wicemarszałków wybiera się na tych samych zasadach, na jakich wybrano marszałka Sejmu - kandydatów zgłasza co najmniej piętnastu posłów, których musi poprzeć bezwzględna większość.

Dwoje wicemarszałków z PiS

Klub Prawa i Sprawiedliwości zarekomendował na stanowiska wicemarszałków Ryszarda Terleckiego i Małgorzatę Gosiewską. Za kandydaturą Ryszarda Terleckiego opowiedziało się 299 posłów, 129 się wstrzymało, 19 było przeciw. Małgorzatę Gosiewską poparło 435 posłów, 7 się wstrzymało, 10 było przeciw.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu X kadencji. "Przyjmuję tę funkcję z pokorą"

Za kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (Koalicja Obywatelska) opowiedziało się 411 posłów, 20 się wstrzymało, 12 było przeciw. Wysunięty przez Lewicę Włodzimierz Czarzasty otrzymał 384 głosów za, 22 było przeciw. 7 posłów wstrzymało się od głosu.

Za kandydaturą Piotra Zgorzelskiego (PSL-KP) opowiedziało się 422 posłów, 18 się wstrzymało, 10 było przeciw.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kaczyński PAP-1200.jpg
Szef PiS po oświadczeniach partii w Sejmie: to koniec opozycji totalnej

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu. "To ogromne zobowiązanie"

Grzegorz Braun (Konfederacja) przekonywał, że jego koło odda głosy przeciwko kandydatom, bo - w jego ocenie - doszło do "dyktatu silniejszego", ponieważ nie będzie w prezydium izby przedstawiciela Konfederacji.

msze

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem