X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spowodował wybuch gazu w kamienicy. Ruszył proces mieszkańca Poznania

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 10:31
Z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się w piątek proces Tomasza J. Prokuratura oskarżyła go m.in. o zabójstwo żony, znieważenie jej zwłok i usiłowanie zabójstwa 34 mieszkańców kamienicy na poznańskim Dębcu.
Kamienica przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu po wybuchu gazu
Kamienica przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu po wybuchu gazuFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Tomasz J. na salę rozpraw został doprowadzony z aresztu, w którym przebywa od końca marca ub. roku. Mężczyzna będzie brał udział w rozprawie w przylegającym do sali pomieszczeniu za pancerną szybą.

poznan1200.jpg
Katastrofa budowlana w Poznaniu: próba ukrycia śladów zbrodni? Prokuratura zabrała głos

Proces relacjonować będzie kilkudziesięciu dziennikarzy z ponad 20 ogólnopolskich i lokalnych redakcji. Rozprawie przyglądać się będzie także ok. 60 osób w charakterze publiczności.

[CZYTAJ TAKŻE] W gruzowisku po zawalonej kamienicy znaleziono piątą ofiarę

Rozprawa odbywa się w największej sali poznańskiego sądu. Zostały zastosowane szczególne środki bezpieczeństwa. Wszystkie osoby uczestniczące w procesie poddano podwójnej kontroli - przy wejściu do budynku sądu i bezpośrednio przed wejściem na salę. Nad porządkiem na sali rozpraw czuwa także policja.

Chciał zatrzeć ślady przestępstwa

Do katastrofy kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu doszło 4 marca 2018 r. Wskutek wybuchu gazu zawaliła się część budynku. W ruinach znaleziono ciała pięciu osób. Rannych zostało łącznie ponad 20 mieszkańców.

Prowadząca sprawę poznańska prokuratura ustaliła, że bezpośrednią przyczyną eksplozji w budynku było celowe odkręcenie przez Tomasza J. rury doprowadzającej gaz do kuchenki znajdującej się w mieszkaniu. Spowodowało to uwolnienie się znacznej ilości gazu i w efekcie doprowadziło do jego wybuchu. Motywem działania sprawcy - jak podkreślili śledczy - miało być zatarcie śladów przestępstwa.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Poznań: wybuch w kamienicy. Tomasz J. usłyszał zarzuty

Prokuratura oskarżyła Tomasza J. o zabójstwo żony Beaty J., znieważenie jej zwłok, a także zabójstwo czterech osób i usiłowanie zabójstwa kolejnych 34 osób poprzez spowodowanie wybuchu gazu. Tomasz J. został także oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego ciężkich obrażeń ciała doznał jego syn Kacper.

Grozi mu dożywocie

Tomasz J. odmówił w śledztwie składania wyjaśnień i ustosunkowania się do zarzucanych mu czynów. Przed skierowaniem do sądu aktu oskarżenia został poddany obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Biegli orzekli, że w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów był całkowicie poczytalny. Tomaszowi J. grozi dożywocie.

bb

Czytaj także

Prokuratura: wybuch w kamienicy mógł być próbą zatarcia śladów przestępstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 20:35
Wybuch w kamienicy w Poznaniu mógł być spowodowany w sposób celowy, aby zatrzeć ślady innego przestępstwa - przyznała prokuratura. Śledczy poinformowali, że na jednym z ciał odnalezionych w gruzowisku stwierdzono obrażenia zadane zapewne przez osoby trzecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morderstwo Ewy Tylman. Sąd w Poznaniu uniewinnił Adama Z. od zarzutu zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 11:04
Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił w środę Adama Z. od zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Uznał, że mężczyzna nie zabił Ewy Tylman. Wyrok nie jest prawomocny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po zabójstwie mężczyzny w Poznaniu. Przesłuchanie nożownika najprawdopodobniej w poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 13:07
- Najpewniej dopiero w poniedziałek odbędzie się przesłuchanie i przedstawienie zarzutów napastnikowi, który w sobotę późnym popołudniem śmiertelnie ranił nożem mężczyznę na przystanku w Poznaniu - poinformował w niedzielę prok. Michał Smętkowski,rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
rozwiń zwiń