X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lewica złożyła zawiadomienie ws. głosowania nad KRS. "Prokuratura powinna to sprawdzić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 13:34
Lewica chce ujawnienia wyników głosowania anulowanego przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Ugrupowanie złożyło też do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o wybór posłów, członków Krajowej Rady Sądownictwa, do którego doszło czwartkowej nocy w Sejmie.
Posłowie Lewicy: Marcelina Zawisza, Anna Maria Żukowska, Krzysztof Gawkowski i Monika Falej oraz Dariusz Standerski przed Prokuraturą Rejonową w Warszawie.
Posłowie Lewicy: Marcelina Zawisza, Anna Maria Żukowska, Krzysztof Gawkowski i Monika Falej oraz Dariusz Standerski przed Prokuraturą Rejonową w Warszawie.Foto: PAP/Paweł Supernak

witek-1200-pap.jpg

Powtórne głosowanie ws. KRS. Rzecznik PiS odpowiada na zarzuty

Wicemarszałek Sejmu i szef SLD Włodzimierz Czarzasty tłumaczy powód złożenia wniosku do prokuratury. - Zgodnie z artykułem 231 Kodeksu karnego, który mówi o nadużyciu uprawnień, składamy zawiadomienie. Jesteśmy co do tego przekonani, że prokuratura powinna to sprawdzić. Poinformowałem, że bez względu na to, jaki będzie wynik tego sprawdzenia, to ta sprawa się szybko nie przedawnia - oświadczył polityk Lewicy po posiedzeniu prezydium Sejmu.

Włodzimierz Czarzasty dodał, że PiS mogło zebrać 30 podpisów posłów i zarządzić powtórne głosowanie. Pytany o sprawę, szef klubu partii rządzącej Ryszard Terlecki podkreślał, że marszałek przerwała głosowanie na wniosek posłów zgłaszających problemy techniczne przy oddawaniu głosu. Ryszard Terlecki stwierdził, że nie ma możliwości powtórzenia wyboru członków KRS.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Porzucek: nie cała opozycja głosowała za kandydatami PO i Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 10:09
- Widać było wyraźnie, że politycy PO i Lewicy mieli kłopoty podczas głosowania do Krajowej Rady Sądownictwa. Pani marszałek pytała czy wszystko jest w porządku, ale posłowie powiedzieli, że potrzebują czasu i potem podnieśli larum. Myślę, że kolejne tygodnie spowodują, że będziemy sobie radzić coraz lepiej i nie będzie afer tam, gdzie ich nie ma - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS. Gościem audycji była również Paulina Matysiak z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest problem", "nie działa" podczas głosowania ws. KRS. Sejm opublikował stenogramy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 12:14
Sejm opublikował stenogram m.in. z nocnego głosowania nad kandydaturami na członków KRS; jak wynika z dokumentu, podczas obrad posłowie zgłaszali problemy z systemem do głosowania.
rozwiń zwiń