X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Most pontonowy w Warszawie rozebrany. Trzy doby na wywiezienie elementów

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 15:53
W niedzielę żołnierze rozmontowali most pontonowy na Wiśle w Warszawie. - Trwa wywózka jego elementów - powiedział Sergiusz Kieruzel, rzecznik Wód Polskich. Cała akcja ma potrwać trzy doby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Paweł Supernak

Od rana w niedzielę wojska inżynieryjne prowadzą rozbiórkę mostu pontonowego, z którego w sobotę wieczorem ściągnięto awaryjny rurociąg odprowadzający ścieki do oczyszczalni "Czajka".

Czajka 1200.jpg
Kolektor naprawiony. Ścieki znów płyną do oczyszczalni "Czajka"

Rzecznik Wód Polskich powiedział, że most został już rozmontowany i rozpoczęła się wywózka jego elementów. Z korytarza rzeki zostanie usuniętych 88 części mostowych i czternaście kutrów. - Wojsko, ze względów logistycznych, daje sobie trzy doby na całą operację - poinformował Sergiusz Kieruzel.

"Na miejscu pracuje blisko 170 żołnierzy i 80 jednostek sprzętu wojskowego. W operacji biorą udział pojazdy do przewozu bloków pontonowych oraz ciągniki do kutrów holowniczych" - podają na swojej stronie internetowej Wody Polskie.

Awaria układu przesyłowego ścieków

Bypass umieszczony na skonstruowanym przez wojsko moście pontonowym od września pompował ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Decyzję o jego budowie podjął premier Mateusz Morawiecki ze względu na awarię układu przesyłowego ścieków i prowadzony przez warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zrzut nieczystości do Wisły.

1200_Czajka_PAP.jpg
Wody Polskie: trwa demontaż pomp tłoczących ścieki do "Czajki"

W czasie gdy działał awaryjny rurociąg, na zlecenie MPWiK naprawiano kolektor w układzie przesyłowym. W minioną sobotę popłynęły nim ścieki.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czajka" gotowa do pracy. "Układ przesyłowy ścieków pomyślnie przeszedł testy"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 16:48
- Właśnie zakończyliśmy próby szczelności kolektorów pod dnem Wisły, a układ przesyłowy pomyślnie przeszedł próby ciśnieniowe. MPWiK jest już gotowe do uruchomienia naprawionego przesyłu, co osobiście dziś sprawdziłem - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awaria w oczyszczalni "Czajka". Naprawa kolektorów o wiele droższa niż zakładano

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 17:56
- Nawet do 42 mln zł wzrosną koszty naprawy kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" – poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok swojej prezydentury w stolicy Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awaria "Czajki". Trwa demontaż awaryjnego bypassu na moście pontonowym

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 19:00
Zapasowy rurociąg ułożono po awarii kolektorów odprowadzających ścieki do stołecznej oczyszczalni "Czajka". Tymczasowy most można rozebrać, bo od kilku dni działa już naprawiony kolektor pod dnem Wisły.
rozwiń zwiń