X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czesław Mroczek: w kwestii eutanazji i małżeństw homoseksualnych KO ma inne zdanie niż Jacek Jaśkowiak

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 15:20
– Platforma jest partią centrum i nie mamy w programie postulatów oraz zamiarów związanych ze słowami Jacka Jaśkowiaka – powiedział Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej. – Oczywistym jest to, że nie podzielamy poglądu prezydenta Poznania – dodał.
Audio
  • 27.11.19 Czesław Mroczek: nie podzielamy zdania Jacka Jaśkowiaka w sprawach eutanazji i małżeństw homoseksualnych.
Czesław Mroczek
Czesław MroczekFoto: PR24

"To są trudne tematy [eutanazja], które wymagają dyskusji i konsensusu społecznego. Żeby takie rozwiązania wprowadzić, trzeba mieć większość w parlamencie. Nie wycofuję się z deklaracji. Uważam zawsze, że należy zostawić każdemu prawo wyboru. Ja bym chciał o sobie decydować, a nie żeby decydowali o tym inni" – stwierdził w jednym z wywiadów prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, kandydat w prawyborach w Platformie Obywatelskiej.

– Oczywistym jest to, że jako Koalicja Obywatelska nie podzielamy powyższego poglądu. Nie mamy takich planów i zamiarów. Każdy będąc w Platformie ma prawo do własnych poglądów, jednak dochodzi do ich ścierania się, na podstawie czego wypracowywany jest wspólny program – podkreślił Czesław Mroczek.  

Bariery życiowe

Libicki1200.jpg
Jan Filip Libicki: z Jackiem Jaśkowiakiem różnimy się światopoglądowo

Jacek Jaśkowiak powiedział również, że wprowadzenie małżeństw homoseksualnych to kwestia dyskusji. Przyznał, że gdyby to od niego zależało, takie związki byłyby w Polsce legalne. Czesław Mroczek zaznaczył, że w tej kwestii zdanie jego środowiska politycznego jest podobne jak w przypadku eutanazji.

– Mówiliśmy o tym i mamy to również w swoim programie, że nie można udawać, iż nie ma problemu ze związkami partnerskimi tej samej płci z punktu widzenia barier życiowych, które posiadają przedstawiciele tej grupy. Mam tu na myśli chociażby kwestię dostępu do informacji medycznej. Należy wprowadzić takie regulacje, by usunąć te komplikacje – powiedział polityk.

"Nie" dla adopcji przez pary homoseksualne

Wyraźne "nie" Czesław Mroczek mówi również adopcji dzieci przez pary homoseksualne. – Platforma jest partią centrum i nie mamy w programie takich postulatów i takich zamiarów – dodał.  

Z Czesławem Mroczkiem rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 13.33

Czytaj także

T. Sakiewicz: z G. Schetyną jako liderem opozycja nie wygra kolejnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 09:47
- Zyskiem Prawa i Sprawiedliwości w związku z sytuacją w Senacie jest wzmocnienie Grzegorza Schetyny. Marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest, by Grzegorz Schetyna utrzymał się jak najdłużej. Ten lider zapewnia, że opozycja nie wygra kolejnych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna "Faktu" i publicysta Piotr Pałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Zalewski: bardzo dobrze, że Jacek Jaśkowiak stanie do rywalizacji w prawyborach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 19:08
- Mogło być pewne napięcie związane z kopertą. Doszło do niespodziewanego rozwiązania, bo pan Jaśkowiak swoją kandydaturę trzymał do końca w tajemnicy. (...) Jest to jednak polityczny fighter - powiedział Paweł Zalewski, poseł Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń