X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Filip Libicki: z Jackiem Jaśkowiakiem różnimy się światopoglądowo

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 13:03
– Proces skrętu Platformy Obywatelskiej w lewo trwa. Wystąpienie pana Jaśkowiaka z postulatami dotyczącymi małżeństw jednopłciowych jest elementem tego zjawiska – powiedział Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Swego czasu opuściłem PO, bo uznałem, że dla osób o konserwatywnej wrażliwości miejsca w tej partii już nie ma – dodał.
Audio
  • 27.11.19 Jan Filip Libicki: różnica między mną a panem Jaśkowiakiem w sprawach światopoglądowych jest bardzo duża.
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki Foto: PR24

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, w ostatniej chwili został rywalem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Jak informowali przedstawiciele PO, prezydent Poznania został zgłoszony "za pośrednictwem koperty" tuż przed tym, jak upływał termin nadsyłania kandydatur. Jan Filip Libicki zaznaczył, że Jaśkowiak, swoją decyzją, "uratował ideę prawyborów w PO".

ich_troje_po1200 (1).jpg
"Wierzę, że będzie rozważny, nie romantyczny". Borys Budka przestrzega Jacka Jaśkowiaka

– Za to członkowie partii powinni być mu wdzięczni. Jeśli chodzi o nasze relacje polityczne, to różnica między mną a panem Jaśkowiakiem w sprawach światopoglądowych jest bardzo duża. Braliśmy wielokrotnie udział w różnych debatach, podczas których można było to zaobserwować. Będąc jeszcze w PO, zadeklarowałem, że nie zagłosowałbym na pana prezydenta – wskazał senator pochodzący z Poznania.

Wiara w sukces

Jan Filip Libicki przyznał, że niezależnie od tego, co dzieli go z Jackiem Jaśkowiakiem, to jest on człowiekiem, który wierzy w siebie i we własny sukces. – W 2014 roku, w wyborach samorządowych, gdy nikt nie dawał mu większych szans, wierzył, że wygra z ówczesnym prezydentem stolicy Wielkopolski Ryszardem Grobelnym. Zrobił to, co jest najlepszym dowodem na potwierdzenie moich słów – zaznaczył.

Większa determinacja i mobilizacja

Na antenie Polskiego Radia 24 Jan Filip Libicki porównał także kandydatury Jacka Jaśkowiaka i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Stwierdził, że prezydent Poznania to człowiek dynamiczny, wierzący w wygraną w starciu z Andrzejem Dudą.

mid-19b22024.jpg
Jacek Jaśkowiak: uważam, że mam duże szanse w starciu z Andrzejem Dudą

– Z drugiej strony jest osoba o niezwykłej kulturze i klasie, ale w której poczynaniach wiary jakby mniej. Pan Jaśkowiak jest bardziej zdeterminowany i bardziej mu zależy. Co może zrobić kandydat, który jest zdeterminowany i zmobilizowany? Pokazały to wybory prezydenckie w 2015 roku – przypomniał sukces Andrzeja Dudy.

Tak dla małżeństw homoseksualnych

W jednej ze swoich wypowiedzi Jacek Jaśkowiak powiedział, że wprowadzenie małżeństw homoseksualnych to kwestia dyskusji. Przyznał, że gdyby to od niego zależało, małżeństwa takie byłyby w Polsce legalne.

– Swego czasu opuściłem PO, bo uznałem, że dla osób o konserwatywnej wrażliwości miejsca w tej partii już nie ma. Proces skrętu ugrupowania w lewo trwa. Słowa pana Jaśkowiaka z postulatami dotyczącymi małżeństw jednopłciowych są elementem tego zjawiska  dodał senator Libicki.

Z Janem Filipem Libickim rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 10.09

Czytaj także

Dr T. Słupik o prawyborach w PO: sprawa jest otwarta. M. Kidawa-Błońska ma większe szanse

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 12:28
- Mówiło się, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest w stanie wygrać lub przegrać z samą sobą. Potem okazało się, że ma konkurenta. Sprawa jest otwarta, wydaje mi się, że wygra Małgorzata Kidawa-Błońska - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Małecki: partia Schetyny nie jest ani demokratyczna ani pluralistyczna

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 18:30
- W PO było poszukiwanie kontrkandydata dla pani Kidawy-Błońskiej po to, by prawybory prezydenckie w Platformie, nie skończyły się kompromitacją - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Maciej Małecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Napieralski: prawybory w Platformie przykuwają uwagę i budują dyskusję

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 16:38
– Jacek Jaśkowiak jest bardzo ciekawą opcją i nikt nie spodziewał się, że może być tak pasjonująca debata o prawyborach w PO – powiedział Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń