X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wpław przedostali się przez Bug. Nielegalni imigranci zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 16:48
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Turcji i Albańczyka, którzy wpław przedostali się przez Bug do Polski - poinformował rzecznik prasowy NOSG por. Dariusz Sienicki.
Zatrzymani w Polsce nielegalni imigranci, zdjęcie ilustracyjne
Zatrzymani w Polsce nielegalni imigranci, zdjęcie ilustracyjneFoto: strazgraniczna.pl

Jak informuje NOSG, patrol z placówki w Zbereżu zatrzymał dwóch obywateli Turcji, którzy przepłynęli rzekę i na polskim brzegu przebrali się w suche ubrania, które zabezpieczone przed wodą przetransportowali w plecaku. Mężczyźni mieli ze sobą również kapoki, które pomogły im w pokonaniu Bugu.

straż graniczna 1200 free.jpg
Nielegalni imigranci zatrzymani w Polsce. Wpadli, bo palili papierosy

Ucieczka wgłąb Polski

- Po przepłynięciu rzeki granicznej, migranci skierowali się w głąb kraju. Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy i legalnego pobytu na terytorium RP. Po zatrzymaniu zeznali, że chcieli dostać się do jednego z krajów Europy Zachodniej - informuje rzecznik prasowy komendanta NOSG por. Dariusz Sienicki.

Mężczyźni zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Wielka Brytania: migracja netto z państw UE najniższa od czasów rozszerzenia

Drugi przypadek miał miejsce w okolicach Horodła. Funkcjonariusze miejscowej placówki SG zatrzymali obywatela Albanii, który również wpław pokonał Bug. Przyjechało po niego dwóch obcokrajowców - obywatel Albanii i Wielkiej Brytanii. - Obaj mężczyźni przebywali w Polsce legalnie - zaznaczył Sienicki.

Kara wobec Albańczyka

Jak wyjaśnił, zadaniem obu było odebranie nielegalnego migranta i przetransportowanie do innego kraju w Europie. Wszyscy trzej zostali zatrzymani. Obywatel Albanii przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy państwa i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a następnie został przekazany ukraińskim służbom granicznym.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Francja: likwidacja dzikich obozów uchodźczych. MSW zapowiada następne takie operacje

Mężczyźni, którzy mieli odebrać nielegalnego imigranta, usłyszeli natomiast zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i poddali się dobrowolnie odpowiedzialności karnej w wymiarze 4 miesięcy pozbawiania wolności w zamieszeniu na 2 lata oraz karze grzywny.

W tym roku poza przejściami granicznymi NOSG zatrzymał 36 cudzoziemców, w większości obywateli Turcji, ale także - Wietnamu i Iranu. Dla większości z nich Polska była krajem tranzytowym.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Deportowani za rozboje wrócili do Unii Europejskiej. Wpadli na Podkarpaciu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 11:59
Straż Graniczna z Korczowej zatrzymała trzech obywateli Albanii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Mężczyźni byli wcześniej deportowani z UE za rozboje i nielegalne pobyty i mieli zakazy wjazdu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Promocja mafii handlarzy ludźmi". Michał Woś o rezolucji PE ws. uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 09:15
– Wszyscy jesteśmy za tym, by ratować ludzkie życie, ale w rezolucji UE były rzeczy, na które nie możemy się godzić. Było to promowanie polityki otwartych drzwi z 2015 roku, która spowodowała wielki kryzys migracyjny – powiedział w radiowej Trójce Michał Woś, minister odpowiadający za pomoc humanitarną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SG i CBŚP rozbiły grupę przemytników. Zatrzymania w Polsce, Niemczech i Wlk. Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 07:32
Funkcjonariusze Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się przerzutem cudzoziemców z Rumunii przez Polskę na zachód Europy. Zatrzymano 23 osoby.
rozwiń zwiń