X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prokuratura: jest akt oskarżenia przeciw 15 osobom ws. karuzeli VAT

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 07:36
Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. oraz 14 innym osobom, którym zarzucił popełnienie 76 przestępstw, związanych z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej wystawiającej nierzetelne faktury VAT, służące do zaniżania zobowiązań podatkowych - poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA

Jak przekazała rzecznik Prokuratury Krajowej, akt oskarżenia został złożony do Sądu Okręgowego w Lublinie pod koniec listopada. - Przedstawione oskarżonym zarzuty dotyczą kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wystawiania i sprzedaży poświadczających nieprawdę faktur VAT, prania brudnych pieniędzy oraz związanych z tym procederem przestępstw karnoskarbowych - tłumaczyła prokurator.

cba-1200.jpg
700 mln zł wyłudzeń. W akcji CBA zatrzymano prezesa jednej ze spółek

Według śledczych z Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej grupa przestępcza kierowana przez Pawła K. działała od 2013 do 2017 na terenie województwa lubelskiego. Grupa miała kontrolować kilka firm, w imieniu których wystawiano fikcyjne faktury VAT. Jak wskazała Bialik, dotyczyły one realizacji rozmaitych usług - w szczególności budowlanych, informatycznych, marketingowych, reklamowych, poligraficznych, szkoleniowych czy doradczych.

Zaniżanie podatków

"Podmioty te faktycznie nie prowadziły działalności gospodarczej lub prowadziły ją w bardzo ograniczonym zakresie, nie posiadały majątku oraz środków trwałych, nie zatrudniały pracowników mogących dokonać sprzedaży usług i towarów wynikających z faktur. Nierzetelne faktury były następnie sprzedawane, jako faktury kosztowe, podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie całego kraju, w celu zaniżania na ich podstawie należności podatkowych" - wyjaśniła rzecznik Prokuratury Krajowej.

Podczas zatrzymań podejrzanych śledczy przeprowadzili ponad 120 przeszukań na terenie całego kraju, zabezpieczając faktury wystawione przez grupę na ponad 22 milionów złotych.

Za zarzucane oskarżonym czyny może grozić nawet do 25 lat więzienia.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szewczak: Donald Tusk jest ojcem chrzestnym podatkowych afer

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 15:55
- Łączne straty podatkowe z czasów rządów PO-PSL to może być nawet około 400 miliardów złotych. Są to porażające fakty - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń podatku VAT. Prezes firmy z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:45
Funkcjonariusze ABW zatrzymali prezesa firmy podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem nienależnych zwrotów podatku VAT. Jak wynika z ustaleń śledczych, w wyniku działań przedsiębiorstwa między styczniem 2013 r. a czerwcem 2015 r. Skarb Państwa mógł stracić ok. 60 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

700 mln zł wyłudzeń. W akcji CBA zatrzymano prezesa jednej ze spółek

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 10:28
Funkcjonariusze białostockiej delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę ws. karuzeli VAT. To prezes jednej ze spółek, który działał w zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej wielomilionowych wyłudzeń podatku VAT.
rozwiń zwiń