X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Sasin: rząd zaproponuje rekompensaty dla odbiorców prądu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 18:00
- Rząd zaproponuje w najbliższym czasie rozwiązania ustawowe, które ustanowią rekompensaty dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin. To konsekwencja decyzji URE ws. taryf.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Aleksandra Szmigiel/East News
  • Jacek Sasin poinformował, że rząd przedstawi "rekompensaty dla odbiorców prądu"
  • Miesięczny rachunek dla przeciętnego odbiorcy może wzrosnąć o nie więcej niż 9 zł - dodał
  • Średnio 12 proc. więcej zapłacą za prąd w 2020 r. odbiorcy Taurona
  • Taryfy trzech innych sprzedawców nie zostały zatwierdzone przez prezesa URE

- W konsekwencji działań regulatora udało się zminimalizować zmiany cen energii elektrycznej i miesięczny rachunek dla przeciętnego odbiorcy może wzrosnąć o nie więcej niż 9 zł, czyli maksymalnie 12 proc. - powiedział Sasin.

licznik prądu1200.jpg
Znamy decyzję URE w sprawie cen prądu. Zatwierdzona tylko taryfa Taurona

- W tej sytuacji, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, rząd zaproponuje w najbliższym czasie rozwiązania ustawowe, które ustanowią rekompensaty dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej - dodał minister. Jak podkreślił Sasin, dzięki temu, "tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, polskie rodziny nie poniosą finansowych konsekwencji wzrostu cen energii elektrycznej".

Wzrost o 12 proc.

Prezes URE poinformował, że zatwierdził taryfę na 2020 r. jednego z czterech głównych sprzedawców prądu - spółki Tauron Sprzedaż. Rachunek przeciętnego klienta spółki z grupy gospodarstw domowych wzrośnie od 1 stycznia 2020 r. o maksymalnie 12 proc. Zatwierdzona taryfa Tauron Sprzedaż zakłada ok. 20 proc. wzrost ceny energii elektrycznej. Taryfy dystrybucyjne wzrosną w 2020 r. średnio o 3,1 proc.

W stosunku do pozostałych trzech tzw. sprzedawców z urzędu - spółek z grup PGE, Energi i Enei - prezes URE nie wydał decyzji zatwierdzającej wnioski taryfowe. Oznacza to, że od 1 stycznia powinni oni stosować taryfy, obowiązujące w 2019 r.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ceny prądu 2020. Rząd: zrobimy wszystko, by dla gospodarstw domowych nie wzrosły

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 07:10
Cena prądu dla gospodarstw domowych w Polsce należy do najniższych w Unii Europejskiej. Mniej płacą tylko Litwini, Węgrzy i Bułgarzy - takie dane podał europejski urząd statystyczny, Eurostat. Rząd będzie się starał, by stawki za prąd dla odbiorców indywidualnych nie wzrosły - powiedział w Polskim Radiu szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: nie będzie drastycznej podwyżki cen prądu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 09:10
- Jako stałe rozwiązanie wprowadziliśmy obniżkę akcyzy i opłaty przejściowej, dlatego ewentualny wzrost cen prądu nie będzie szczególnie odczuwalny w kieszeniach Polaków - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju. - Z całą pewnością nie będziemy mieli też do czynienia z drożyzną - zapewniła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: zrobimy wszystko, by gospodarstwa domowe nie odczuły nowych cen prądu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 11:10
- Powiedziałem, że gospodarstwa domowe nie zapłacą więcej za prąd i to podtrzymuję. Rząd ma przygotowane pewne rozwiązania prawne, mogą to być rekompensaty dla odbiorców - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
rozwiń zwiń