X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spychalski ws. kłamliwych słów Putina: reakcja MSZ była wystarczająca

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 11:49
- Odpowiedź, którą przygotowaliśmy na słowa prezydenta Rosji Władimira Putina - reakcja MSZ, była dla nas absolutnie wystarczająca i nie będziemy tego konfliktu podnosili. Jest to przemyślane - powiedział w niedzielę w Polsat News rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: Twitter/prezydentpl/Jakub Szymczuk

W związku z ostatnimi wypowiedziami Władimira Putina, dotyczącymi genezy wybuchu II wojny światowej, w piątek ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany pilnie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz oceniał, że "ostatnie twierdzenia najwyższych przedstawicieli władz rosyjskich pokazują, że do rosyjskiej wyobraźni historycznej świadomie i agresywnie próbuje wprowadzać się stalinowską narrację dziejową". - Gotowi jesteśmy tłumaczyć rosyjskim dyplomatom prawdę historyczną tak długo, jak będzie trzeba - dodawał.

Czytaj więcej
663_7x24_PR24.jpg
Michał Woś: nie można mówić o historii tak, by prezydent Rosji miał dobre samopoczucie

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Nie ma zgody na fałszywą narrację historyczną". MSZ o słowach Putina

O reakcję polskich władz na słowa Putina rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy był pytany w Polsat News. - Prezydentowi Putinowi właśnie na tym zależy, aby polski rząd odnosił się na najwyższym poziomie do tych aroganckich, nieprawdziwych i banalnych stwierdzeń, które padają w rosyjskiej polityce bardzo często. Dlatego ta odpowiedź, którą przygotowaliśmy, reakcja MSZ, była dla nas absolutnie wystarczająca i nie będziemy tego konfliktu podnosili - odpowiedział Błażej Spychalski.

- Nie będziemy prowadzili polityki zagranicznej, która będzie bazowała na tym, czego Rosja oczekuje - dodał rzecznik prezydenta dopytywany o ewentualną reakcję Andrzeja Dudy i zwołanie w tej sprawie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Kłamliwe stwierdzenia Putina

W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. Władimir Putin wyraził m.in. ocenę, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Podkreślił przy tym wykorzystanie przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał też m.in., że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Putin sformułował też zarzuty wobec przedwojennego polskiego ambasadora w Niemczech Józefa Lipskiego, który - według rosyjskiego prezydenta - miał obiecywać postawienie w Warszawie pomnika Hitlerowi, jeśli wysłałby on polskich Żydów na zagładę do Afryki.

Czytaj więcej
Antoni Macierewicz 1200.JPG
A. Macierewicz: słowa W. Putina o Polsce są publiczną i słowną agresją

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Radosław Fogiel: Polska nie godzi się na stalinowską narrację Putina

- Łajdak, antysemicka świnia, inaczej powiedzieć się nie da. W pełni solidaryzował się on z Hitlerem w jego antysemickim nastawieniu i co więcej, obiecywał wystawić mu w Warszawie pomnik za niegodziwości wobec narodu żydowskiego - mówił w ubiegłym tygodniu Władimir Putin, uczestnicząc w posiedzeniu kolegium kierowniczego resortu obrony Rosji.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Podważanie elementarnych faktów godzi w pamięć ofiar". IPN odpowiada Putinowi

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 16:00
"Każdy szanujący fakty rozumie, jak wielkie znaczenie dla rozpalenia światowego konfliktu miała współpraca Związku Sowieckiego i Rzeszy Niemieckiej" - podkreślono w oświadczeniu IPN, w związku z wypowiedziami Władimira Putina. IPN ocenił, że "dzisiejsze metody rosyjskiej propagandy są powielaniem tych najgorszych wzorców z okresu stalinizmu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nawiązują do propagandy czasów totalitaryzmu stalinowskiego". MSZ o słowach Putina

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 19:37
"Z niepokojem i niedowierzaniem odnotowujemy wypowiedzi przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej, w tym prezydenta Władimira Putina dotyczące genezy i przebiegu II wojny światowej" - napisało w oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort uznał, że rosyjska narracja "prezentuje fałszywy obraz wydarzeń".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyk o prezydencie Rosji: istnieje jakby dwóch Putinów

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 17:45
- Ostatni rok dla zwykłego Rosjanina był trudny, obniżył się poziom życia. Dlatego prezydent Władimir Putin chciał dać im "słodki cukierek", dodać pewności ich wielkiego zwycięstwa w II wojnie. Powiedział to, co chce usłyszeć zwykły obywatel - mówi historyk prof. Nikołaj Iwanow.
rozwiń zwiń