X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Brudziński: Grodzki powinien podać się do dymisji, to oczywista oczywistość

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 09:19
- Jeżeli ktoś decyduje się na to, żeby być trzecią osobą w państwie, jeżeli ktoś decyduje się funkcjonować w polityce zaczynając od kłamstwa - myślę tu o tym kłamstwie o rzekomej propozycji korupcyjnej, to musi liczyć się z tym, że będzie pod ostrzałem mediów i niezależnego dziennikarstwa - stwierdził wiceprezes PiS, europoseł Joachim Brudziński.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz GrodzkiFoto: PAP/Marcin Bielecki

Brudziński został w TVP Info zapytany o doniesienia "Radia Szczecin" na temat Grodzkiego dotyczące czasów, gdy pracował on jako lekarz i dyrektor szczecińskiego szpitala. - To, że Grodzki powinien podać się do dymisji, to jest chyba dla zdecydowanej większości Polaków oczywistą oczywistością - powiedział Brudziński.

grodzki-flickr-1200.jpg
"Wręczyłem Grodzkiemu 400 zł". Kolejny pacjent przerywa milczenie

Na pytanie, czy opozycja, mająca większość w Senacie, dokona zmiany na funkcji marszałka Senatu, odpowiedział, że wierzy w to, iż będzie taka presja mediów, które w sprawie Grodzkiego nie odpuszczą, a wtedy - jak powiedział - "Platforma Obywatelska będzie musiała się cofnąć, bo za tym wszystkim będą stali obywatele, wyborcy, ludzie, którzy będą domagali się prawdy".

"Nigdy nie było takiej propozycji"

Nawiązując do słów Grodzkiego, że w czasie, kiedy trwały rozmowy dotyczące kształtu przyszłego Senatu dostał on od PiS propozycję objęcia stanowiska ministra zdrowia, Brudziński powiedział, że "nigdy taka propozycja z kierownictwa partii nie wyszła". - W ogóle takiego pomysłu nie było, bo jako polityk ze Szczecina, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, pierwszy byłbym, który by oponował w tej sprawie. Nikt nigdy takiej propozycji marszałkowi Grodzkiemu nie składał - powiedział Brudziński.

Stwierdził też, że "nie chce stworzyć wrażenia, że przy okazji politycznego sporu, jaki dzisiaj się toczy pomiędzy Platformą Obywatelską wokół profesora Grodzkiego, my tutaj rozpętujemy jakąś histerię, czy idziemy na jakąś wojnę ze środowiskiem lekarskim".

"Jeżeli ktoś zaczyna od kłamstwa..."

grodzki-1200-flickr.jpg
"Daliśmy lekarzowi 5 tys. zł". Nowi świadkowie o łapówkach z czasów Grodzkiego

- W pas się kłaniam wszystkim pełnym empatii, oddanym pacjentom lekarzom i takich jest zdecydowanie więcej w Polsce, natomiast jeżeli ktoś decyduje się na to, żeby być trzecią osobą w państwie, jeżeli ktoś decyduje się funkcjonować w polityce, zaczynając od kłamstwa - myślę tu o tym kłamstwie o rzekomej propozycji korupcyjnej, która została jakoby złożona Grodzkiemu przez polityków PiS - to musi liczyć się z tym, że będzie pod ostrzałem mediów i niezależnego dziennikarstwa - dodał.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka Senatu złożył 27 listopada ub.r. w delegaturze CBA w Gdańsku pomorski radny PiS Karol Guzikiewicz. Samorządowiec dostał maila, w którym mieszkanka Szczecina twierdzi, że Tomasz Grodzki jako lekarz wziął w 2009 r. łapówkę za operację jej ojca.

Osobiście wręczył 400 złotych Grodzkiemu

W czwartek na antenie "Radia Szczecin" pan Romuald, który - jak poinformowano - miał przeprowadzony zabieg na oddziale torakochirurgii kierowanym przez ordynatora Tomasza Grodzkiego, powiedział, że "osobiście wręczył 400 złotych panu Grodzkiemu". Radio stwierdza, że to kolejna osoba, która przerywa milczenie w sprawie korupcji w szpitalu Szczecin–Zdunowo.

Po poprzednich tego rodzaju informacjach mec. Jacek Dubois oświadczył w imieniu marszałka Senatu, że Grodzki "stanowczo i jednoznacznie zaprzecza tego rodzaju twierdzeniom".

pb

Czytaj także

"Nie wycofałam się. Złożyłam zeznania". Prof. Popiela o oskarżeniach pod adresem Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 07:49
"Nie wycofałam się jak sugerują niektóre media i blogerzy. Złożyłam zeznania do służb państwowych. Teraz zajmuję się moją pracą, bo to jest moje zadanie" - poinformowała na Twitterze prof. Agnieszka Popiela, która oskarżyła marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o przyjęcie korzyści majątkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oskarżyła Grodzkiego o korupcję. Uniwersytet wszczął postępowanie wobec prof. Popieli

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 09:50
- Rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Szczecińskiego wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec prof. Agnieszki Popieli, która ujawniła, że obecny marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki jeszcze jako lekarz w państwowym szpitalu Szczecin-Zdunowo wziął od niej 500 dol. za operację - informuje sobotnia "Gazeta Polska Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Naruszanie prawa do swobodnych wypowiedzi". List w obronie prof. Popieli, która zarzuciła korupcję Grodzkiemu

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 06:52
"Wystąpienia prof. Agnieszki Popieli w żaden sposób nie kolidują z zasadami godnego postępowania nauczycieli akademickich" - napisali prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Polak i red. Bronisław Wildstein do władz Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczelnia wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec prof. Popieli, która zarzuciła prof. Tomaszowi Grodzkiemu korupcję.
rozwiń zwiń