X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wawer: polscy żołnierze nigdy nie powinni znaleźć się w Iraku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 18:21
- Zwiększone ryzyko uwikłania Polski w kolejną wojnę to coś, co jeszcze bardziej powinno zmobilizować nas do wycofania polskich żołnierzy z Iraku - mówił w audycji Polskiego Radia 24 Michał Wawer z Konfederacji.
Audio
  • Michał Wawer o polskim kontyngencie w Iraku: polscy żołnierze nigdy nie powinni się tam znaleźć (Rozmowa PR24)

W Iraku w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego przebywa obecnie 268 żołnierzy i pracowników.

Jak informował dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Tomasz Piotrowski, liczba żołnierzy i pracowników w bazie Al Asad nie przekracza 100, natomiast w lokalizacji Irbil jest zaledwie kilku polskich żołnierzy i pracowników. Piotrowski podkreślił, że ze względu na sprawy operacyjne i procedury bezpieczeństwa nie można ujawniać dokładnych danych.

Polskie wojska w Iraku

Zdaniem Michała Wawra z Konfederacji obecność polskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie jest niepotrzebna. - Polscy żołnierze nigdy nie powinni znaleźć się w Iraku - powiedział gość Polskiego Radia 24.

W opinii Wawra "zwiększone ryzyko uwikłania Polski w kolejną wojnę to coś, co jeszcze bardziej powinno zmobilizować nas do wycofania polskich żołnierzy z Iraku". 

Wawer twierdzi również, że zaangażowanie Polski w inne konflikty również nie jest w interesie kraju. - Nie powinniśmy nadmiernie mieszać się w wojnę na Ukrainie. Nie jest to sojusznik Polski. Jest to państwo prowadzące politykę zasadniczo wrogą naszemu państwu - mówił przedstawiciel Konfederacji.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania.  

***

Audycja: "Rozmowa PR24" 
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Michał Wawer (Konfederacja) 
Data emisji: 9.01.2020
Godzina emisji: 17.35

PR24/st