X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Szef BBN jedzie do USA. Rozmowy o Bliskim Wschodzie i współpracy wojskowej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 11:26
W przyszłym tygodniu szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch złoży wizytę w USA. Rozmowy dotyczyć będą obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz realizacji polsko-amerykańskich porozumień o współpracy wojskowej.
Szef BBN Paweł Soloch w towarzystwie szefa MSZ Jacka Czaputowicza i szefa MON Mariusza Błaszczaka
Szef BBN Paweł Soloch w towarzystwie szefa MSZ Jacka Czaputowicza i szefa MON Mariusza BłaszczakaFoto: PAP/Mateusz Marek

Jak informuje BBN, w Stanach Zjednoczonych Paweł Soloch spotka się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego - Robertem O’Brienem.

morawiecki pap 1200.jpg
Premier: w środę spotkanie w BBN z udziałem prezydenta. Chodzi o sytuację w Iraku

Polska wobec napięć na Bliskim Wschodzie

W nocy z wtorku na środę ostrzelane zostały amerykańskie bazy w Iraku. W bazach tych stacjonują także polscy żołnierze. W związku z tym wydarzeniem w środę doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Brali w nim udział także ministrowie: obrony Mariusz Błaszczak, spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński oraz spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

- Polscy żołnierze w Iraku są bezpieczni. Atak irańskich rakiet nie był skierowany przeciwko polskim żołnierzom, to był atak skierowany przeciwko bazom amerykańskim. Sytuacja jest pod całkowitą kontrolą - informował po tym spotkaniu szef BBN Paweł Soloch.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Szef BBN: prezydent i premier monitorują sytuację, polscy żołnierze w Iraku bezpieczni

Jak dotąd nie podjęto decyzji o wycofaniu polskich żołnierzy z Iraku, jednak już we wtorek premier Mateusz Morawiecki podkreślił, Polska "ma obowiązek dbać o polskich żołnierzy". - Odbywa się to w sposób zgodny z regułami postępowania i procedur w ramach Paktu Północnoatlantyckiego - mówił premier jeszcze we wtorek w Sejmie.

Czym jest BBN?

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest urzędem podlegającym Prezydentowi RP. Jego celem jest realizacja zadań powierzanych przez prezydenta w zakresie jego konstytucyjnych kompetencji dotyczących bezpieczeństwa i obronności państwa.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Zestrzelenie samolotu w Iranie? Eksperci poddali analizie nagranie wideo

BBN pełni funkcję sekretariatu (merytoryczno-organizacyjnego zaplecza) Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która jest konstytucyjnym organem doradczym prezydenta.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier o Bliskim Wschodzie: Polska stara się łagodzić i deeskalować napiętą sytuację

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 15:07
- Każda iskra może doprowadzić do niekontrolowanego wybuchu, dlatego staramy się doprowadzić do deeskalacji, staramy się łagodzić napiętą sytuację - tak o sytuacji na Bliskim Wschodzie podczas Rady Gabinetowej mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: polscy żołnierze nie ucierpieli w atakach w Iraku

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 08:30
– Mamy kontakt z polskim dowództwem. W jednej z tych baz są polscy żołnierze, ale wiemy na pewno, że oni nie ucierpieli w atakach w Iraku – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Porzucek: widać, że zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego niewiele by wniosło

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 17:15
 - Nasi żołnierze w Iraku pełnią funkcje doradcze, szkoleniowe, nie pełnią funkcji bojowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS. Uważa on propozycje wycofania polskich żołnierzy z tego kraju jako niezgodne z polską racją stanu.
rozwiń zwiń