X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dariusz Piontkowski: sprawy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody widzimy od dawna

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 21:11
Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że jego resort widzi sprawy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody od dawna. Szef MEN podczas posiedzenia Komisji Edukacji, Nauk i Młodzieży przedstawił plan działań resortu na 2020 rok.
Audio
  • Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że jego resort widzi sprawy edukacji ekologicznej (IAR)
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: TWITTER.COM/MEN

Dariusz Piontkowski wyjaśniał, że kwestie ochrony przyrody zostały uwzględnione w reformie programowej. - W podstawach programowych kilku przedmiotów - geografii, biologii, techniki, ale także języków obcych, czy na godzinach wychowawczych - ta tematyk została wpisana. Nie wiem, czy jest potrzeba, by tworzyć oddzielny przedmiot - mówił minister.

Dodał, że być może należy apelować do nauczycieli, by przy realizacji programu poświęcali więcej czasu na te tematy.

Adam Bodnar chce wprowadzenia do szkół przedmiotu dotyczącego zmian klimatu

W tym tygodniu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystąpił do ministra edukacji o wprowadzenie do szkół przedmiotu dotyczącego zmian klimatu. Zdaniem RPO, program takich zajęć powinien być oparty o najnowsze ustalenia naukowe, a przekazanie uczniom wiedzy na temat zahamowania zmian klimatycznych powinno być jednym z najpilniejszych zadań szkoły.

Rzecznik zaznacza, że w szkołach na różnych przedmiotach poruszane są treści na temat klimatu i ochrony przyrody. Jego zdaniem treści są jednak rozproszone, a brak czasu na ich szczegółowe omówienie sprawia, że uczniowie nie mogą dokładnie zapoznać się z tematem.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MEN: w perspektywie kilku lat środki na edukację powinny znacznie wzrosnąć

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 07:12
- Projekt budżetu na rok 2020 przewiduje, że subwencja będzie prawie w wysokości 50 miliardów złotych. Rozumiem, że rosną koszty oświaty - tak jak i wszystkie inne koszty - ale w tej dziedzinie naprawdę dokonaliśmy znacznego wysiłku finansowego - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń