X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zaradkiewicz ograniczył kompetencje sędziom SN powołanym w PRL

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 16:25
Sędzia Izby Cywilnej Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz wydał postanowienie zabezpieczające, które ma uniemożliwić odbycie 23 stycznia posiedzenia trzech Izb SN na wniosek Pierwszej Prezes Małgorzaty Gersdorf.
Prof. Kamil Zaradkiewicz
Prof. Kamil ZaradkiewiczFoto: PAP/Jacek Turczyk

Pierwsza Prezes SN wnosiła o stwierdzenie, czy udział sędziów powołanych do SN przez KRS po reformie przeprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość nie łamie konstytucji i praw człowieka. Prof. Zaradkiewicz zawiesił m.in. możliwość udziału sędziów mianowanych przez Radę Państwa PRL w takich posiedzeniach.

gersdorf sejm pap 1200.jpg
Wątpliwości Gersdorf ws. sędziów. SN rozpatrzy pytanie prawne

Jak wynika z informacji opublikowanej na stronie Sądu Najwyższego, zabezpieczenie wydano w związku z pytaniami prejudycjalnymi, skierowanymi przez Zaradkiewicza do TSUE 18 grudnia 2019 r.

"Sądem niezawisły i bezstronny w rozumieniu prawa UE"

Sędzia chce, by Trybunału Sprawiedliwości UE wskazał, czy sąd, w którym zasiada osoba powołana przez Radę Państwa PRL przed 1990 r., jest sądem niezawisłym i bezstronnym w rozumieniu prawa Unii Europejskiej.

Na mocy wydanego zabezpieczenia sędzia Zaradkiewicz zawiesił stosowanie kilku przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym w zakresie obejmującym rozpatrywanie wniosków tego typu, jaki zgłosiła Małgorzata Gersdorf, w odniesieniu do sędziów, których dotyczy pytanie prejudycjalne do TSUE.

tvp.info/twitter.com/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Gersdorf: toga to jak fartuszek w przedszkolu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 11:05
- Toga to nie łańcuch sędziowski. To nie jest nic zdrożnego. Toga to jak fartuszek w przedszkolu - stwierdziła I prezes Sądu najwyższego Małgorzata Gersdorf, odpowiadając na pytanie, czy sędziowie nie nadużywają prawa, zakładając togi na protesty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gersdorf nie ujawni sędziów SN powołanych w PRL. Zaradkiewicz zapowiada odwołanie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 18:43
Sędzia SN Kamil Zaradkiewicz zapowiedział złożenie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego w związku z odmową I prezes SN Małgorzaty Gersdorf udostępnienia mu listy obecnych sędziów SN, którzy zostali powołani na sędziów przez Radę Państwa PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Piwnik: sędziowie nie powinni walczyć z innymi władzami

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 08:31
- Władza ustawodawcza i wykonawcza przemija wraz z cyklem wyborczym. Natomiast sędziowie powołani dożywotnio muszą jednakowo pełnić swoje obowiązki bez względu na to, jak zmieniają się pozostałe władze. Powinni być opoką w której obywatel, nawet w starciu z władzą wie, że może znaleźć oparcie - mówiła w Polskim Radiu 24 sędzia Barbara Piwnik.
rozwiń zwiń